Чимало українців обирають сусідню Румунії для тимчасового чи постійного місця проживання. Очевидно, що в новій країні одразу виникає питання працевлаштування. На щастя, в Румунії з цим проблем немає.
У країні добре розвинений ринок праці в різних секторах – від IT до сільського господарства. Сьогодні Закордон 24 разом з міжнародним сервісом з переказу коштів TransferGo детальніше розглянув основні нюанси працевлаштування українців в Румунії.
Чи потрібна спеціальна віза для роботи в Румунії?
- Короткострокова робота
Іноземці, які хочуть працевлаштуватися в Румунії, можуть обрати короткострокову роботу. Зазвичай вона триває до 3 місяців, інколи сезонно.
Якщо людина з країни, яка має безвізовий режим в’їзду до Румунії, то не повинна отримувати додаткову візу для цієї мети. І навпаки, іноземці з країн, які не мають безвізу, мають подати заяву на отримання короткострокової візи – тип С.
- Довгострокова робота
У випадку, коли людина прагне влаштуватися на довгострокову роботу в Румунії, має отримати національну візу D. Її власники можуть перебувати на території Румунії до 180 днів.
Водночас з візою D українці можуть звертатися до Генеральної імміграційної інспекції внутрішніх справ із заявою про продовження терміну дії дозволу на тимчасове проживання та отримання посвідки.
Які вакансії популярні в Румунії?
Для українців, які прагнуть працевлаштуватися в Румунії, є безліч можливостей. У країні компанії беруть на роботу працівників навіть з мінімальним знанням румунської мови.
Жінки можуть отримати роботу в харчовій промисловості, торгівлі та сфері обслуговування, тоді як для чоловіків доступні посади в будівництві, на виробництві, складах та у сфері водіння автотранспорту.
Також українці часто влаштовуються на роботу у сільськогосподарський сектор Румунії – мовиться про сезонні роботи, такі як збір ягід, фруктів чи овочів. Ще в країні існує постійний попит на технічних спеціалістів: є вакансії для інженерів, програмістів та будівельників.
А ті, хто добре володіють англійською мовою та знайомі з технологіями, можуть спробувати себе і в ІТ-секторі, кол-центрах або як репетитори. На цих посадах і заробітна плата дещо вища.
Де шукати роботу в Румунії та що пропонують?
Щоб спростити пошук роботи для українців, багато роботодавців використовують спеціальні онлайн-платформи для розміщення вакансій у різних галузях – від простих різноробів до спеціалізованих технічних посад.
Серед найвідоміших платформ можна виділити такі:
- Jooble – вакансії від румунських роботодавців з можливістю відфільтрувати пропозиції тільки від компаній, що перевірені Jooble;
- UAtalents – вакансії українцям у країнах ЄС, зокрема від великих компаній. У списку країн слід обрати Румунію;
- Layboard – вакансії для українців, включно з тими, що не потребують спеціальної кваліфікації, наприклад, різнороб або складська робота;
- HOSCO – портал із вакансіями в готельному та ресторанному бізнесі.
Окрім традиційних платформ для пошуку роботи, варто переглядати й оголошення про вакансії в групах Facebook та інших соціальних мережах. Наприклад, група “Робота для українців у Румунії” або група “Bucharest Help Ukraine“.
Ось декілька актуальних вакансій, які можна знайти на сайтах з пошуку роботи в Румунії:
- комплектувальник сидінь для MERCEDES-BENZ (Бухарест): від 960 євро на місяць;
- працівник на завод деталей для автомобілів Tesla (Бистріца): від 1 000 – 1 500 євро на місяць;
- комплектувальник побутової техніки SMEG (Бистріца): від 900 євро на місяць;
- працівник на пекарні Agropan (Герла): від 607 євро на місяць;
- зварювальник (Бухарест): від 2 000 євро на місяць;
- пакувальник на склад MAKEUP (Арад): від 900 євро на місяць.