Багато українців їдуть за кордон з метою працевлаштування, навчання або тимчасового проживання. Безумовно, рівень оплати праці – вирішальний критерій при фінальному рішенні щодо вибору країни.
Не секрет, що в Європі є практика погодинної оплати праці, і суми суттєво варіюються залежно від багатьох факторів. Тому перед тим як переїхати, слід проаналізувати ринок праці та зарплати. У цьому питанні розібрався і Закордон 24 разом з міжнародним сервісом з переказу коштів TransferGo.
Як нараховують заробітну плату в країнах Європи?
В Європі погодинна оплата праці стала стандартною практикою майже в усіх країнах ЄС. Її вважають найбільш справедливою.
Так, мігранти мають можливість скористатися гнучкістю у виборі графіку роботи, який відповідає їхнім потребам: працювати на умовах неповної зайнятості чи у вихідні. При цьому працівники будуть впевнені, що їхній заробіток буде точно відповідати відпрацьованим годинам.
Де найвища погодинна зарплата?
Відповідно до останніх даних Євростату, середня погодинна вартість робочої сили в Європейському Союзі становить 33,5 євро, а в єврозоні цей показник 37,3 євро.
При цьому певні країни виділяються значно вищою погодинною оплатою праці. Саме це часто впливає на кінцеве рішення працівників, які обирають ту чи іншу дестинацію заради заробітку.
Так, найвищі погодинні ставки у:
- Люксембурзі – 55,2 євро;
- Норвегії – 53,7 євро;
- Данії – 50,1 євро;
- Бельгії – 48,2 євро;
- Нідерландах – 45,2 євро;
- Австрії – 44,5 євро;
- Франції – 43,7 євро;
- Німеччині – 43,4 євро;
- Ірландії – 42,5 євро;
- Швеції – 40,3 євро;
- Фінляндії – 37,7 євро;
- Італії – 30,9 євро.
В яких країнах середня і найнижча погодинна оплата?
В аналізі погодинних ставок заробітної плати в Європі можна виокремити кілька країн, які пропонують конкурентоспроможний заробіток і той, який називають середнім.
У межах від 15 до 30 євро за годину можна заробити в: Словенії – 27,10 євро, за нею йде Іспанія з 25,50 євро. Інші країни, що пропонують середні ставки включають Естонію (19,60 євро), Словаччину (18,50 євро), а також Португалію і Чеську Республіку (18,20 євро). Польща пропонує погодинну оплату праці в розмірі 17,30 євро, а Латвія замикає список із заробітком у 15,10 євро.
Натомість найнижчі ставки, які передбачають менше як 15 євро, фіксують в Угорщині – 14,1 євро, Румунії – 12,5 євро та Болгарії – 10,6 євро.