Опинившись за кордоном чимало українських біженців зіткнулися з труднощами іноземної медичної системи і воліють за краще лікуватися онлайн у вітчизняних лікарів.
Для багатьох українців проблемою стали мовний бар’єр, тривалий час очікування в черзі до лікаря, відсутність у наших співвітчизників місцевого медичного страхування та інші бюрократичні перешкоди. Багато українських пенсіонерів та старших людей не змогли і навіть не захотіли адаптуватися до нових, незвичних реалій чужої системи охорони здоров’я і почали шукати послуг українських лікарів навіть онлайн. Українці через месенджери дзвонять до своїх сімейних лікарів, котрі залишилися в Україні, або шукають за рекомендаціями інших українських медиків і питають порад щодо лікування.
Звісно, онлайн не можна провести необхідні аналізи чи провести детальний огляд, проте чимало українців закордоном не потребують складного лікування чи операцій. Хтось скаржиться на головний біль, когось болить живіт, в когось дерматологічні проблеми, комусь потрібна допомога психіатра, котрий часто є ще й психологом і життєвим порадником. Дехто вважає достатнім для себе однієї розмови з українським лікарем та одного візиту в аптеку для купівлі необхідних ліків. Дехто годинами розмовляє з українськими медиками і просить допомогти з діагнозом та способами лікування, наголошуючи, що за кордоном вони не знають куди йти і до кого звертатися. Чимало особливо старших українців запитавши через Viber українських лікарів, які ліки потрібно купити і отримавши рецепт, залишаються задоволеними такими медичними послугами.
Такі запити українців закордоном не залишилися поза увагою медичних корпорацій. Зокрема, базована в Сінгапурі медична онлайн-платформа GPNow, котра займається наданням медичних послуг онлайн та телемедициною, взялася надавати безкоштовні медичні послуги українським біженцям через Інтернет. Таким чином компанія намагається допомогти людям, котрі постраждали через російську агресію. Компанія GPNow залучила фахових українських лікарів з перевіреними дипломами та медичною практикою в Україні та пропонує через систему взаємодії лікарів та пацієнтів отримати безкоштовну допомогу від кваліфікованих лікарів на спрощених умовах, і навіть – без попереднього.
Рецепти видані українськими лікарями онлайн переважно визнаються в європейських та світових аптеках і, вислухавши свого лікаря, українець може купити ліки від болю чи інших медичних потреб, котрі не потребують серйозних аналізів та оглядів. Адже далеко не всі проблеми зі здоров’ям вимагають лабораторних досліджень й інколи, коли медична проблема надто очевидна, українцеві достатньо послуг онлайн-лікаря. До того ж український лікар онлайн, почувши та побачивши сутність ситуації, може вказати за якими аналізами і куди звертатися закордоном, якщо це вимагає складнішого лікування.
Корпорація надає українцям можливість звернутися за консультацією до більш ніж 60 лікарів-фахівців прямо з смартфона, планшета або ноутбука, зробити діагностику, отримати психологічну допомогу чи навіть консультацію ветеринара для свого улюбленця. При цьому неважливим є місцезнаходження українців. Пацієнтам пропонують віддалені консультації по відеозв’язку, незалежну медичну думку, якщо іноземне лікування нашим співвітчизникам незрозуміле, розшифровку аналізів і тд.
Компанія залучила україномовних лікарів та надає послуги перекладачів, щоб українці могли спілкуватися з іноземними лікарями. На сайті GPNow пропонуються послуги медсестер, терапевтів, педіатрів, фармацевтів, неврологів, гінекологів, психіатрів, гастроентерологів, реабілітологів, стоматологів, дерматовенерологів та ветеринарів, які надають консультації, котрі залишаються анонімними.
Багато українців переконані, що лише українські медики здатні найкраще зрозуміти українську душу і задоволені навіть українською онлайн-медициною. Дехто навіть приїжджає в Україну суто на лікування, відзначаючи більшу зручність та економність лікування в українських медиків.
Наявність такого явища як лікування онлайн з України, для людей, котрі перебувають в країнах з найвищим у світі рівнем розвитку медицини, засвідчує довіру українців до вітчизняних лікарів. А отже є додаткові аргументи для повернення мільйонів українців з-за кордону. Адже ніде не буває краще, ніж вдома.
Автор: Валерій Майданюк.