Ситуація з працевлаштуванням українців, насамперед шукачів притулку, в Німеччині поступово покращується, зокрема, завдяки проголошеній у жовтні минулого року програмі Job-Turbo.
Про це заявив німецькому медіахолдингу RND член правління Федерального агентства зайнятості (BA) Даніель Терценбах, передає Укрінформ.
«З Job-Turbo ми зробили крок вперед», – сказав Терценбах, додавши, що ситуація може ще більше поліпшитися.
Так, у жовтні 2023 року в Німеччині працювали 24,8% українців, які отримали негайний дозвіл на роботу. До серпня 2024 року частка українців на ринку праці зросла до 29,9%. Загалом органи влади нарахували 272 400 працюючих українців (які самі сплачують соціальне страхування), у тому ж місяці минулого року таких було 197 660.
Для порівняння, в Литві та Данії показник перевищує 50%. Терценбах пояснює це, зокрема, нинішнім станом німецької економіки, яка загалом ускладнює безробітним пошук нової роботи. «Якщо більше українців приїде до Німеччини, цей темп розвиватиметься ще набагато повільніше, ніж у країнах із незначною імміграцією або без неї», – сказав чиновник.
З Job-Turbo центри зайнятості у ФРН пропонують біженцям з базовими знаннями мови роботу – в ідеалі ту, яка близька до їхньої справжньої професії. Втім, значна частка людей працює на підсобних роботах, хоча кількість спеціалістів/експертів серед українців є вищою порівняно з представниками інших націй. Багато з них мають вищу освіту.
Терценбах зазначив, що його відомство досягло меж своїх можливостей, і розкритикував інші структури – ті, які надто повільно проводять визнання кваліфікації та документів про освіту, а також ті, які відповідають за видачу посвідок на проживання.
За даними Центрального реєстру іноземців, станом на кінець серпня 2024 року в Німеччині проживало 1,3 млн українців. Переважна більшість з них – біженці. Станом на кінець жовтня цього року 768 тис. українських біженців були працездатного віку. Тим часом у країні триває дискусія щодо виплат біженцям, які не працюють.
Нагадаємо, у жовтні Президент Володимир Зеленський заявив, що у Німеччині мінімум 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН буде припинена, вони будуть змушені повернутися.