Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила появу смертельної хвороби ще у трьох країнах, а також на території Великої Британії. Мовиться про вірус Оропуш.
Підтверджені випадки вірусу Оропуш були зареєстровані в Еквадорі, Гайані, Панамі та на Кайманових островах. Про це пише 24 Канал з посиланням на Express.
ВООЗ зафіксувала вірус Оропуш у ще трьох країнах
Повідомляється, що випадки захворювання на вірус Оропуш були завезені до Канади, Сполучених Штатів та Європи. Загалом в Америці було зареєстровано 11 634 підтверджених випадки захворювання на вірус, що призвело до двох летальних випадків.
На основі наявної інформації ВООЗ оцінює загальний ризик для здоров’я населення, спричинений цим вірусом, як високий на регіональному рівні. В Європі зареєстровано 30 випадків захворювання,
– йдеться у повідомленні.
Чиновники охорони здоров’я підтвердили, що хвороба поширюється через укуси мошок, що викликає занепокоєння Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо можливості передачі вірусу іншими каналами, якщо його не контролювати ефективно.
Так, бразильські органи охорони здоров’я підтвердили 3 випадки передачі вірусної інфекції від матері до дитини, що призвело до трагічних наслідків. Водночас у Європі спостерігається зростання кількості імпортованих випадків вірусу Оропуш:
- Німеччина повідомила про три випадки,
- Іспанія – про 21 випадок,
- Італія – про шість.
Примітно, що 20 з цих випадків були пов’язані з поїздками на Кубу, а один – з Бразилією.
Що відомо про вірус Оропуш
Вірус Оропуш, поширений у Центральній та Південній Америці, а також Карибському басейні, передається людині переважно через укуси мошок Culicoides paraensis. Ці комахи зазвичай мешкають у лісових районах та поблизу водойм.
Симптоми хвороби схожі з гарячкою денге та починаються через 4 – 8 днів після укусу:
- лихоманка,
- інтенсивний головний біль,
- скутість суглобів,
- озноб, а іноді постійна нудота і блювота.
У більшості випадків пацієнти одужують протягом 7 днів, проте деяким особам для повного одужання може знадобитися кілька тижнів. Хоча важкі клінічні прояви трапляються рідко, вони можуть призвести до асептичного менінгіту протягом другого тижня хвороби.
Наразі не існує спеціального лікування чи вакцини від хвороби, яку спричиняють мошки. Щоб зменшити ризик укусів цих комах, фахівці рекомендують використовувати москітні сітки, наносити репеленти та носити одяг, оброблений репелентом від комарів.