У Польщі менш суворі вимоги до знання мови і більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог.
Лідерами за кількістю працевлаштованих українців є дві європейські країни – Польща та Німеччина. Про це, як пише УНІАН, в етері КИЇВ24 розповіла старша наукова співробітниця інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.
Вона зауважила, що точних даних немає, але слід зважати на те, що у цих країнах перебуває найбільше українців, які мають статус тимчасового захисту.
Вона розповіла, що найбільше працюючих українців – у Польщі – там менш суворі вимоги до знання мов, більш зрозуміла сама мова, при цьому не такі великі соціальні виплати.
Також у цій країні більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог, адже “польський ринок праці вже звик до української робочої сили”, зауважує демографиня.
У порівнянні з Польщею, у Німеччині менший відсоток працевлаштованих українців, зазначає Ткаченко, зокрема, через більш жорсткі вимоги до знання мови.
Водночас, Німеччина розглядала можливість дозволити українцям працювати за фахом без знання мови, однак ця ініціатива наразі не має чіткої реалізації.
Українські біженці
Раніше повідомлялося, що українські біженці можуть залишитися в Європі назавжди. Згідно з нещодавнім дослідженням українського Центру економічної стратегії, лише 43% біженців з України по всьому світі планують повернутися. Два роки тому мова йшла про 74%.
Також, за даними Євростату, завдяки українським біженцям показник безробіття в Польщі та Чехії знизився до 2,6%, досягнувши історичного мінімуму. У Німеччині безробіття становить 3%, тоді як найвищий показник серед країн Єврозони зафіксований в Іспанії – 10%. У Швеції цей рівень сягає 8,9%, а в Греції та Фінляндії однаково – 8,7%.