Site icon #Повернення

Дізнайтеся ТОП-6 країн, де у 2025 році найкраще живеться біженцям.

колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Дізнайтеся ТОП-6 країн, де у 2025 році найкраще живеться біженцям.

Через повномасштабну війну українці залишають країну – понад 5 мільйонів стали біженцями. Здебільшого люди їдуть до країн Європи. У біженців багато труднощів – мовний бар’єр, пошуки роботи і житла, підбір школи для дитини. Але в деяких місцях обжитися все ж простіше, ніж в інших.

У Європі для наших співгромадян діє тимчасовий захист, який закінчується в березні 2026 року. Ми розповіли, пише УНІАН, у якій країні найкращі умови для біженців з України. Кілька держав пропонують високі виплати, робочі місця і безкоштовну медицину.

Куди краще їхати біженцям з України 2025 року

Обираючи територію для переїзду, майбутніх мігрантів насамперед хвилюють питання працевлаштування, цін на оренду та наявності інфраструктури для дітей. За цими критеріями визначають, куди найкраще їхати біженцям з України.

Польща

Ця сусідня країна – лідер за кількістю наших переселенців. Після прибуття потрібно оформити статус ПЕСЕЛЬ УКР, який відкриває доступ до працевлаштування та безкоштовної медицини. Співгромадяни можуть знайти безкоштовне житло в Польщі або отримувати часткову компенсацію вартості оренди. Для українців із дітьми є програма “Сім’я 300”, за якою на дитину щомісяця виплачують допомогу 800 злотих.

Робота в Польщі для українців є, а якщо не виходить влаштуватися, то можна оформити статус безробітного й отримувати допомогу. Мова близька до української, а на перший час можна завчити прості польські фрази. Усі ці фактори роблять Польщу однією з країн, куди краще їхати біженцям з України.

Німеччина

Це друга за популярністю держава серед переселенців. Тимчасовий захист у Німеччині дає змогу легально тут перебувати. Місцева влада не кидає переселенців напризволяще, а допомагає з працевлаштуванням, вивченням мови і доступом до безкоштовної медичної допомоги.

Хороша новина в тому, що Німеччина – країна, де найвища допомога для біженців з України. Дорослим виплачують 506 і 563 євро для одинаків/одного з подружньої пари, а дітям – від 357 до 471 євро. Виплати знижуються, якщо відмовитися від запропонованої роботи, а працевлаштованим їх скасовують.

Чехія

З усіх країн саме Чехія прийняла найбільше українців на кількість населення. Зустріти українця в таких великих містах, як Прага, дуже просто. Після оформлення тимчасового захисту можна подати прохання на виплати – 4800 крон для дорослих і 3490 крон для дитини. Також влада оплачує переселенцям житло в перші 3 місяці після переїзду. Деякі медичні послуги також є безкоштовними.

Швеція

Скандинавські країни хочуть, щоб українські біженці в них залишилися, тому це хороший варіант для довгострокового переїзду. Переселенці з тимчасовою посвідкою на проживання і персональним номером страхування можуть отримувати допомогу на дітей, безкоштовне проживання в гуртожитках або компенсацію оренди, а також знижку на медицину. Що довше українець перебуває у Швеції, то більшою буде грошова допомога.

Латвія

Це ще одна країна, де зараз добре приймають біженців з України. У Ризькому центрі підтримки українців потрібно подати заяву для посвідки на проживання, а також оформити тимчасовий захист. Латвійська влада надає 120 днів безоплатного житла і 30 днів харчування. Є одноразова (272 євро на дорослого і 190 євро на дитину) і щомісячна (109 євро) допомога.

Іспанія

Біженці в Іспанії оформляються в Барселоні, Мадриді та Малазі. Допомог для наших громадян немає, але можна оформити виплати для малозабезпечених: 500-800 євро самотній людині або 1200-2000 євро на сім’ю. Є шанс отримати безкоштовне житло від Червоного хреста. Проживання в Іспанії зручне для батьків школярів – українці можуть навчатися в школах на рівних умовах з іспанцями.

Exit mobile version