Site icon #Повернення

До якого числа можна отримати в Німеччині статус тимчасового захисту: умови, розмір виплат

Тимчасовий захист у Німеччині для українців 2025 року / колаж УНІАН, фото

Скільки діятиме тимчасовий захист у Німеччині для українців, як його отримати та які щомісячні виплати передбачені.

Тимчасовий захист у Німеччині для українців 2025 року регулює “Закон про перебування іноземців” (AufenthG), а саме 24 Параграф документа. Згідно з ним, українці, які змушені були покинути батьківщину після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, можуть легально перебувати в Німеччині, отримувати допомогу і працювати. УНІАН розповідає, до якого часу діє тимчасовий захист, яка допомога передбачена і чому її можуть скоротити.

Тимчасовий захист у Німеччині для українців – до якого числа можна отримати

Тимчасовий захист для українців у Німеччині – це статус, згідно з яким надається право на легальне проживання, соцдопомогу та працевлаштування.

Більшості українців, які перебували під тимчасовим захистом на 1 лютого 2025 року, його продовжили за рішенням Ради ЄС до 4 березня 2026 року.

Також усі українці, які приїхали до Німеччини у 2025-му, зможуть подати заяву, щоб отримати посвідку на проживання на основі Параграфа 24. Водночас ті, хто не має громадянства або має громадянство третіх країн (за винятком України), термін тимчасового захисту закінчився 5 березня 2025-го.

Тимчасовий захист у Німеччині для українців – виплати, передбачені статусом

Серед того, що передбачає тимчасовий захист у Німеччині для українців – допомога, яку виплачують щомісяця. Виплати в Німеччині для українців 2025 залежать від віку людини, сімейного стану, наявності дітей.

Які виплати в Німеччині для українців під тимчасовим захистом (щомісячна допомога):

Слід зазначити, що центр працевлаштування може знижувати ці виплати (на 10-30%), якщо, приміром, працездатна людина відмовляється від роботи, яку їй пропонують, не бажає відвідувати інтеграційні курси та семінари з працевлаштування.

Як оформити Параграф 24

Ті українці, які приїжджають до Німеччини до 4 грудня 2025 року, можуть легально перебувати на території країни 90 днів. За цей час їм слід звернутися до найближчого відомства у справах іноземців і подати заявку, щоб отримати тимчасовий захист.

З документів будуть потрібні:

Заявку можуть розглядати протягом кількох тижнів, але до цього видають тимчасовий документ, у якому зазначається, що заявка на стадії розгляду, а ви в процесі очікування. Цей же тимчасовий документ дає право легально перебувати в країні.

Українці, які отримали тимчасовий захист (Aufenthaltstitel), можуть розраховувати на медстраховку, соцдопомогу, допомогу з пошуком роботи, освіту (для дітей) та на інші соцпослуги на федеральному рівні.

Exit mobile version