Site icon #Повернення

Дослідження «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців»

Дослідження підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Згідно з даними Євростату, на кінець червня 2023 року в Німеччині було зареєстровано 1,1 млн громадян України, тоді як у Польщі – 975 тисяч. Це означає, що з серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч. осіб, а в Німеччині – зросла на понад 410 тис. людей одночасно. У дослідженні з’ясовуємо, чому біженці їдуть з Польщі до Німеччини і що завадило їм продовжувати перебування та роботу в Польщі.

Згідно з дослідженням, більше половини біженців, які переїхали з Польщі до Німеччини (53%) — люди, середній вік яких складає 35 років. Лише 2% тих, хто переїхав з Польщі до Німеччини виявилися непрацездатного віку.

“Це свідчить про те, що до Німеччини виїжджає переважно молодь. Вона більш мобільна та готова працевлаштовуватися”, – зазначив директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну німецький ринок праці фактично вперше став доступним для українців.

При цьому, громадяни України привернули до себе увагу високою професійною активністю.

Майже кожен другий біженець з України, який переїхав з Польщі до Німеччини (47%), володіє англійською як мінімум на комунікативному рівні. При цьому кожен четвертий респондент (24%) декларує знання німецької мови, трохи менше польської — 22%.

Загалом наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати стали основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу і їдуть до Німеччини.

При цьому, 36% опитаних приїхали до Німеччини з однією дитиною, а кожен десятий — з двома дітьми.

Дослідження було проведене у серпні 2023 року. Було опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, а потім виїхали до Німеччини.

Джерело: Дослідження «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців»

Exit mobile version