Site icon #Повернення

Франція спростила життя біженців – українці дякують за нові права: що змінилося

Колаж 24 Каналу

Франція оголосила про розширення прав українців, які перебувають під тимчасовим захистом. Мовиться про посилення підтримки та виплат для біженців.

Уряд офіційно ухвалив законопроєкт №596, який вже отримав підтримку обох палат парламенту. Що зміниться у Франції для українських біженців, розповідає 24 Канал із посиланням на Visit Ukraine.

Що зміниться у Франції для українців у 2025-му

Франція зробила важливий крок на підтримку українських медиків, ухваливши новий закон, який спрощує процес отримання дозволу на практику в країні.

Згідно з новим законодавством, медичні працівники більше не будуть стикатися зі складними процедурами визнання дипломів, що дозволить їм працювати за відповідними спеціальностями. Закон запроваджує статус “асоційованого стажера”, який дозволяє фахівцям з країн, що не входять до ЄС, легально працювати у французьких медичних закладах.

Вперше українці з тимчасовим захистом отримають доступ до соціальних виплат, які раніше були доступні лише біженцям. Мовиться про вразливі категорії:

Також Франція виділить пакет бюджетної підтримки на загальну суму 328 мільйонів євро. Кошти призначені для різних ініціатив, включаючи забезпечення житлом, допомогу в оренді житла, інтеграційні програми та послуги соціальної підтримки.

Важливим законодавчим кроком стало прийняття нового закону, який прирівнює статус тимчасового захисту до статусу “нормального проживання”. Ця зміна дозволяє особам, які перебувають під тимчасовим захистом, складати французький іспит на отримання водійських прав і легально реєструвати українські транспортні засоби без необхідності конвертувати свої наявні посвідчення водія.

Чому ці зміни важливі

З моменту запровадження тимчасового захисту в березні 2022 року мільйони українців отримали право на легальне проживання в країнах ЄС. Однак, багато з них зіткнулися зі значними проблемами, зокрема з труднощами у працевлаштуванні, обмеженим доступом до соціальних виплат та перешкодами на шляху до адаптації.

Тому нові зміни до закону покликані розв’язати ці проблеми та сприяти більшій інтеграції українських біженців у Євросоюзі.

Також серед потенційних нововведень:

Попереду імплементація закону, запуск пілотних програм і подальше спрощення процедур.

Exit mobile version