Вівторок, 17 Червня, 2025
  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
Хто проти українських біженців у ЄС?

Хто проти українських біженців у ЄС?

Майданюк Валерій від Майданюк Валерій
3 Грудня, 2023
в Аналітика, Важливе, Великобританія, Європа, Інші країни, Німеччина, Польща, Поради, Румунія
0 0
0
22
ПЕРЕЛЯДІВ
Поширити у FacebookПоширити у TwitterПоширити у LinkedIn

Всередині ЄС діють та фінансуються Кремлем численні антиєвропейські партії та куплені російськими олігархами європейські медіа, які готують ґрунт для дезінтеграції євроспільноти і поширюють брехню про українських біженців.

Попри сподівання батьків засновників ЄС – християнських демократів Робера Шумана, Конрада Аденауера та Альчіде де Гаспері, сучасний Євросоюз далекий від ідеалу європейської сім’ї народів, а ворожі до Європи сили навіть займають впливові позиції в деяких країнах.

Нашим співвітчизникам за кордоном варто бути обізнаними з антиукраїнськими та антиєвропейськими силами, котрі інколи відверто виступають платними друзями Москви, а інколи виконують роль корисних ідіотів, вважаючи, що борються за “справедливість”.

Найчастіше Кремль фінансує ліві та праві партії європейських країн, хоча ідеологія не завжди є чітким критерієм ідентифікації проросійських сил. Так, угорські “консерватори”, а насправді націонал-шовіністи з партії “Фідес” та британські консерватори мають кардинально відмінні погляди на Україну, російську агресію та ставлення до українців у Європі. У Кремля в Європі є багато союзників, яких не влаштовує Європейський Союз, або ж своє соціальне та фінансове становище у цій системі. До них належать колишні “платні друзі СРСР” – ряд лівих соціалістичних і комуністичних об’єднань, які знову повернулися до кремлівської годівниці. Москва зробила ставку й на фінансову підтримку європейських крайніх правих, які експлуатують ксенофобські, расистські й неофашистські гасла та ідеї.

Наплив значної кількості мігрантів з Африки та Азії зумовив збільшення підтримки таких партій, котрі окрім антимігрантських ініціатив, виступають за вихід своїх країн з ЄС – саме те, про що мріють у Кремлі. Зростання популярності ультраправих засвідчують перемога Партії свободи (PVV) у Нідерландах, ріст популярності лідерів словацької Republika, польської Konfederacja Wolność i Niepodległość, значна підтримка правопопулістської “Альтернативи для Німеччини”(AfD) та “Альянсу єдності Румунії” (AUR).

Серед європейських партнерів Путіна у ЄС виділяються Австрійська партія свободи (колишній лідер якої Йорг Гайдер відзначав позитивний ефект існування концтаборів), французький Національний фронт, італійська “Ліга Півночі”, угорська радикальна націоналістична партія “Йоббік” і правляча партія “Фідес” з прем’єром Віктором Орбаном. Москва по-різному підтримує різні сили в Польщі, Чехії, Словаччині і навіть Франції. Кремль щедро віддячує своїм партнерам за їхню проросійську позицію. Наприклад, ультраправий “Національний фронт” отримав 9 мільйонів євро у російському банку. Всім, хто протистоїть “новому світовому порядку”, нав’язаному США, треба об’єднатися довкола Росії”, – зазначала лідерка Національного фронту Марін Ле Пен, котра, раніше визнала кримський “референдум”.

Ультраправі партії на повну використовують чутливі для європейців теми — проблеми міграції, війну в Україні, суперечки з політикою офіційного Брюсселю, а їхні члени та прихильники часто виступають проти українських біженців. Доведено, що більшість випадків поширення ненависті проти українців в Інтернеті, тиражування історій про “лінивих, п’яних та невдячних українців, які не хочуть працювати і одночасно відбирають роботу в місцевих” публікувалися або росіянами, або членами проросійських партій країн ЄС.

Активістів цих партій використовують для антиукраїнських та антиіммігрантських мітингів, блокування українського кордону, щоб задушити українську економіку і полегшити справу російській армії. Їхніми ключовими тезами, які вони поширюють серед знайомих та в інформаційному просторі стало твердження, що війна “не наша”, що “допомога Україні дорого їм коштує”. Вони здійснюють цинічні заклики до уряду щодо припинення допомоги Києву і українським біженцям та закликають до “переосмислення” відносин їхніх країн з ЄС, тобто – завуальовано закликають до виходу з Євросоюзу. В них досить висока підтримка і громадян європейських країн з такими поглядами українські мігранти можуть зустріти досить часто. Зокрема румунська AUR, котра є постійним джерелом дезінформації для російських ЗМІ, а її члени закликали до антиукраїнських ініціатив, має електоральну підтримку на рівні 18,6%. Не всі європейські ультраправі прямо пов’язані з Кремлем, а їхні лідери відвідують російські посольства – декотрі діють виходячи з власних інтересів, які чомусь часто перетинаються з інтересами Москви.

Тож наші співвітчизники можуть будь-де наткнутися на європейців, котрі повторюють російські наративи і висуватимуть українцям претензії, демонструватимуть невдоволення та навіть ображатимуть. Ці люди часто навіть не підозрюють, що їхні погляди сформовані московською пропагандою і є руйнівними для Європи та їхнього ж власного матеріального добробуту. Але українцям за кордоном слід усвідомлювати, що перед ними – жертви російської або місцевої популістичної пропаганди і далеко не всі мешканці країни дотримуються таких поглядів.

У наступному нашому матеріалі ми розглянемо варіанти спілкування українців закордоном та відповідей проросійським зазомбованим пропагандою мешканцям європейських країн, котрі часто не усвідомлюють, хто і для чого формує їм такий світогляд.

А українцям варто завжди пам’ятати, що лише на батьківщині немає українофобії і ніхто безкарно не може принижувати українців.

Автор: Валерій Майданюк

Наступна
Презентація аналітичного дослідження «Повернення українців додому та їх реінтеграція в українське суспільство»

Презентація аналітичного дослідження «Повернення українців додому та їх реінтеграція в українське суспільство»

Останні публікації

  • У Празі відкриється “Центр єдності” для українців 17 Червня, 2025
  • У Греції людей закликали евакуюватися: що відбувається 17 Червня, 2025
  • У Кореї з’явилася третя «Українська книжкова поличка» 17 Червня, 2025
  • Літні канікули для дітей українських біженців у Чехії: які можливості пропонує країна 17 Червня, 2025
  • Ціни на автозаправках у Польщі зростуть 17 Червня, 2025

ВАЖЛИВЕ

Буданов у День Матері: “З-поміж усіх знань найнадійніше в пам’яті – номер телефону рідної”
Важливе

Буданов у День Матері: “З-поміж усіх знань найнадійніше в пам’яті – номер телефону рідної”

11 Травня, 2025
0

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов звернувся до українців з нагоди Дня Матері. Про це повідомляє сайт...

Читати більшеDetails

ДЕФАКТО

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150
ДеФакто

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150

31 Січня, 2024
0

Низка ЗМІ опублікувало новину, що "Нідерланди обговорюють повернення українських біженців до безпечних зон у рідній країні". "Ми не можемо прийняти...

Читати більшеDetails

ПОРАДИ

Блакитна карта ЄС у Польщі: що варто знати українцям
Польща

Блакитна карта ЄС у Польщі: що варто знати українцям

16 Червня, 2025
0

Під час війни дедалі більше українців дивляться на Польщу не лише як на країну тимчасового прихистку, а як на місце...

Читати більшеDetails
#Повернення

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Навігація по сайту

  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео

Ми в соцмережах

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Go to mobile version