Site icon #Повернення

Хто з українців може оформити довгострокове перебування у Чехії та як це зробити

Українці, які 2 роки жили та працювали в Чехії, можуть подати заявку на довгострокове перебування в країні. Це дасть змогу не продовжувати дозвіл на перебування щороку.

Однак отримати спеціальний дозвіл можуть не всі. Що потрібно для оформлення біометрії в Чехії, розповідає 24 канал.

Що дає довгострокове перебування в Чехії

Крім цього, люди зі спецдозволом матимуть право змінити мету перебування на:

Важливо розуміти, що спеціальний дозвіл на довгострокове перебування – це не дозвіл на постійне проживання (trvalý pobyt). Вони – зовсім різні.

Які умови подання заявки на довгострокове перебування в Чехії

Передусім, оформити біометрію може той, хто безперервно перебував у Чехії на підставі тимчасового захисту щонайменше 2 роки. Під безперервним перебуванням мається на увазі продовжений тимчасовий захист, а не отриманий повторно. Ця умова поширюється на тих, кому більше ніж 18 років.

Закордонний паспорт повинен бути дійсним.

Ще одна важлива умова – мати стабільний дохід та не залежати від отримання гуманітарної допомоги. До слова, до уваги братимуть лише ті доходи, які оподаткували у Чехії.

Крім цього, варто:

Мається на увазі, що ви не користуєтеся гуманітарним житлом, а забезпечуєте собі проживання самостійно, без допомоги від уряду. Ви маєте бути належним чином зареєстровані у тому житлі, де фактично проживаєте,
– пояснили на фейсбук-сторінці інформаційного порталу МВС Чехії.

Також людина має бути несудимою (це не поширюється на підлітків молодших 15 років).

А що стосується дітей у віці від 6 до 14 років, то вони обов’язково повинні відвідувати школу в Чеській Республіці.

Відповідність умовам розглядатимуть за попередньо визначений період, який встановить урядова постанова.

Її ще немає, тож поки що невідомо, до прикладу, скільки саме часу людина не мала отримувати гуманітарку, щоб отримати дозвіл на довгострокове перебування. Також наразі не встановлений мінімальний поріг доходу для ФОПів.

Зверніть увагу. Якщо дозвіл хоче отримати вся сім’я із неповнолітніми дітьми, то члени родини повинні подавати спільну заяву разом. Однак відповідати умовам має кожен – тобто якщо бодай один член родини отримує гуманітарну допомогу, то це стане перешкодою.

Як подати заявку на отримання дозволу

Це робиться дуже просто – після завершення щорічної онлайн-реєстрації для продовження тимчасового захисту потрібно виявити інтерес щодо отримання дозволу на довгострокове перебування.

Після цього людину внесуть до списку заявників. Органи самі перевірятимуть відповідність умовам на основі даних з державних реєстрів.

Реєстрація для отримання дозволу може проходити у декілька турів, якщо вони будуть передбачені. Умови перед кожним туром будуть уточнюватися.

Уся актуальна інформація з’являтиметься на Офіційному інформаційному порталі для іноземців МВС Чеської Республіки.

Зрештою, коли дозвіл на довгострокове перебування нададуть, потрібно буде заплатити за біометричну картку: 2 500 чеських крон за дорослого та 1 000 крон для дітей до 15 років.
Чи можна буде подати заявку повторно

Людина, якій з певних причин не нададуть дозвіл на довгострокове перебування, отримає відгук про те, які умови вона не виконала. Можна буде зробити роботу над помилками та подати заявку наступного року.

Деякі умови за той час можуть змінитися, однак головне – мати розуміння, на що орієнтуватися.

Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи, зокрема з Чехії. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми “‎Запроси друга”, можна ще й отримати приємні грошові бонуси.

Exit mobile version