Внесок українців зі статусом тимчасового захисту в економіку Чехії – вдвічі вищий за надану їм допомогу. За три роки війни українські біженці внесли в бюджет цієї європейської країни майже 2 млрд євро.
Про це йдеться у звіті Міністерства праці та соціальної політики Чехії, передає OBOZ.UA. Зазначається, що загалом тимчасовий захист отримали 397 тис. українців, з них найбільше – в Празі (майже 103 тис. осіб).
На кінець 2024 року гуманітарна підтримка надавалася близько 92 тис. українців (на 85 тис. менше, ніж рік тому), причому найчисельніша вікова група серед них – діти до 18 років та пенсіонери (загалом – 70% від всіх отримувачів). У середньому на ці потреби в Чехії виділялося 760 млн крон ($32 млн) на місяць, а торік сума виплат українцям сягнула 8 млрд крон ($336 млн).
Водночас працевлаштувалися в Чехії близько половини українців (зареєстровано близько 150 тис. трудових договорів), втім, більшість із них працює на низькокваліфікованих посадах у будівництві й виробництві. За три роки вони внесли в бюджет 54 млрд крон (2 млрд євро).
У Мінпраці Чехії наголосили, що українські біженці заповнюють дефіцит робочої сили в секторах, де тривалий час не вистачало працівників, приносять значні податкові надходження та сприяють економіці країни. Таким чином, інтеграція відбувається без витіснення чеських громадян із ринку праці.
“Унікальний аналіз Міністерства праці та соціальних справ показує, що головним чином через значне залучення біженців до внутрішнього ринку праці загальний баланс доходів і витрат чіткий: люди з тимчасовим захистом приносять більше нашій системі в довгостроковій перспективі, ніж вони отримують від неї“, – наголосив міністр праці Маріан Юречка.
Як вже повідомляв OBOZ.UA, раніше у лютому влада Чехії продовжила й розширила захист українських біженців. Водночас президент країни Петр Павел 6 лютого підписав закон, що забороняє видавати чеське громадянство росіянам, які не відмовилися від паспорта РФ.