Site icon #Повернення

Медичне страхування для українців у Туреччині: що потрібно знати перед поїздкою чи переїздом

Фото: how2go.info

Після початку повномасштабної війни мільйони українців були змушені залишити домівки й виїхати за кордон. Частина з них обрала Туреччину як безпечну та відносно доступну країну для тимчасового або тривалого проживання. Проте, незалежно від мети в’їзду — туризм, навчання, робота чи евакуація, — важливо знати, пояснює ФАКТ, що медичне страхування є не лише обов’язковим, а й життєво необхідним елементом поїздки до Туреччини.

Чи обов’язково оформлювати страхування перед поїздкою до Туреччини

Закон України «Про туризм» регулює питання виїзду як до Туреччини, так і до інших країн світу, тільки за наявністю страхового полісу. Цей поліс є гарантією вашої безпеки та спокійного перебування за межами України. Вона є дієвим інструментом, який захищає вас і ваших рідних у разі непередбачуваних ситуацій, а також виступає гарантією Вашої фінансової безпеки під час подорожі, незалежно від країни відвідування.

Страховий поліс потрібен кожному українцю, який їде за кордон: туристу, студенту, працівнику, пенсіонеру. Саме тому 95% турів в Туреччину автоматично включають в себе страхування. Адже завдяки страховому полісу можна сповна насолодитися відпочинком, не хвилюючись з приводу екстрених і форс-мажорних ситуацій, які, на жаль, нерідко трапляються з туристами.

Яке страхування оформити для відвідування Туреччини

Оцінюючи, з якими страховими ризиками можна зіткнутися в Туреччині, потрібно обрати відповідне туристичну страховку, яка підійде саме Вам. До переліку ризиків можна включити травми, опіки різного ступеня, погіршення самопочуття через спеку, загострення хронічних захворювань, захворювання на місцеві хвороби, такі як вірус Коксакі, та багато іншого.

Під час оформлення страховки варто уточнити всі умови і вивчити всі зазначені у договорі страхові ризики. Зокрема, у страховика потрібно дізнатися, куди дзвонити (у яку асистанс-компанію), якщо трапиться страховий випадок, і що першочергово потрібно робити у таких ситуаціях.

При підписанні договору зверніть увагу на такі моменти:

Навіщо потрібне медичне страхування

Якщо Ваша подорож починається з економії на страховому полісі – чи є це правильно? Адже під час поїздки до іншої країни складно знайти лікарню, яка б підходила за параметрами і була доступною позачергово в екстреному випадку для іноземних громадян. Тоді на допомогу приходять або приватні клініки, які є дуже дорогими, або попередньо оформлений страховий поліс, який 100% зекономить гроші під час страхових випадків за кордоном.

За допомогою медичного страхування можна покрити вартість:

– медичної допомоги. До цієї статті входить огляд лікарем, аналізи та всі необхідні медичні процедури, у тому числі витрати на виклик швидкої допомоги;

– допомоги у форс-мажорних ситуаціях. Мається на увазі виплата компенсації при отриманні травм після активного відпочинку (це заздалегідь позначається у договорі): дайвінгу, серфінгу, гірських прогулянок тощо;

– допомоги вагітним. Медичне страхування покриє витрати як у разі передчасних пологів, так і на термінову гінекологічну допомогу (якщо це зазначено у договорі);

– допомоги при настанні природних катаклізмів та форс-мажорних обставин, які можуть нашкодити здоров’ю. Іноді погіршення здоров’я може бути спричинене повенями, ураганами або іншими природними катаклізмами.

Чи потрібне страхування для постійного проживання або при працевлаштуванні в Туреччині

Для всіх іноземців у віці 18-65 років, які проживають у Туреччині за посвідкою на тимчасове проживання, у випадку працевлаштування у Туреччині при відкритій робочій візі, або на підставі громадянства є обов’язковою наявність медичного страхового полісу SGK (sigórta bedeli). При цьому іноземці мають право оформити цей поліс, як через державу, так і через приватних страховиків.

Це державне медичне страхування в Туреччині відрізняється досить гарними умовами, проте доступна тільки після проживання в країні протягом одного року або під час влаштування на роботу, а також для студентів, які завершили 3 місяці навчання в Туреччині.

У Туреччині передбачено два види державного страхування SGK:

  1. Для фізичних осіб – SSK.
  2. Для власників бізнесу на території Туреччини – Bağkur.

Страховий поліс SGK покриває 100% всіх наданих медичних послуг, отриманих у муніципальних клініках Туреччини, а у низці приватних турецьких клінік цей страховий поліс гарантує знижку від 40 до 70%. Також поліс покриває до 80% купівлі виписаних лікарем медикаментів.

Страхування SGK — основне для іноземців віком від 65 років, хоч і не є обов’язковим для цієї категорії. Але з огляду на те, що приватні страховики часто відмовляють літнім людям в оформленні поліса, саме ця страховка є найкращим варіантом подбати про своє здоров’я у Туреччині.

Під покриття цього полісу підпадають усі члени сім’ї (чоловік/дружина, діти до 18 років, батьки на утриманні).

Як правильно обрати страхування

Страхування не повинно коштувати навіть половину вартості путівки, при цьому допомога при настанні страхового випадку повинна бути гідною і своєчасною. Все це можливо і вже давно працює, якщо оформлювати страховий поліс у надійної страхової компанії.

Насамперед потрібно уважно обирати пункти, які будуть включені у договір та дізнатися всі деталі розрахунків ціни полісу і вартості відшкодування. Для зниження вартості можна відмовитись від деяких пунктів, якщо турист впевнений, що з ним такого не станеться. Наприклад, турист знає, що не буде стрибати з парашутом та не піде у гори.

Зазначимо! Стандартні страхові поліси для поїздки в Туреччину і в більшість країн світу покривають витрати на першу медичну допомогу, репатріацію в разі смерті, транспортування до медичного закладу. Якщо ж Ви плануєте займатися екстремальним спортом чи активним відпочинком, то потрібно купувати іншу страховку, яка коштує дещо дорожче.

Exit mobile version