Site icon #Повернення

Медицина у США: що потрібно знати, якщо ви приїхали з України

Система охорони здоров’я у США суттєво відрізняється від української. Вона переважно приватна, страхова та може бути дорогою для тих, хто не має медичного страхування. Для українців, які переїхали до США, розуміння основних принципів та можливостей у сфері охорони здоров’я допоможе уникнути зайвих витрат та отримати необхідну медичну допомогу.

Про те як працює медична система в США пише UADiaspora.

Американська система охорони здоров’я базується на медичному страхуванні, яке може бути:

Для українців, які прибули за програмою Uniting for Ukraine (U4U) або отримали статус біженця, може бути доступною програма Medicaid чи аналогічні програми на рівні штату.

Медичне страхування: основи

Наявність страховки є критично важливою, адже без неї медичні послуги коштують дуже дорого. Наприклад, звернення до лікаря може коштувати від $100 до $500, а один день госпіталізації — від $2000 до $10 000.

Види страхування:

Коли ви маєте страховку, важливо звернути увагу на:

Де отримати медичну допомогу?

Американська система передбачає кілька рівнів надання медичної допомоги:

Чи можуть надати допомогу безкоштовно або недорого?

Для тих, хто не має страховки або має низький дохід, існують варіанти:

Ліки та рецепти

Більшість сильнодіючих ліків продаються лише за рецептом лікаря (prescription). Без рецепта можна придбати знеболювальні, антигістамінні, ліки від застуди та вітаміни.

Головні особливості:

Вакцинація

Для дітей, які відвідують школу, вакцинація обов’язкова. Багато штатів надають безкоштовні вакцини через програми типу Vaccines for Children (VFC).

Дорослим варто зробити:

Тож, медицина в США є складною, дорогою, але водночас високотехнологічною. Найважливіше – оформити медичне страхування, знайти лікаря та знати, куди звертатися у разі потреби. Для українців є різні програми допомоги, і варто скористатися доступними можливостями, щоб отримати якісну медичну допомогу без зайвих витрат.

Exit mobile version