Вівторок, 20 Травня, 2025
  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
Можливе запровадження в Німеччині спеціальних карток для біженців не спрямовано проти українців – пояснення InfoLight.UA

Можливе запровадження в Німеччині спеціальних карток для біженців не спрямовано проти українців – пояснення InfoLight.UA

Редактор від Редактор
2 Лютого, 2024
в Важливе, Німеччина
0 0
0
27
ПЕРЕЛЯДІВ
Поширити у FacebookПоширити у TwitterПоширити у LinkedIn

“У Німеччині більшість федеральних земель – 14 з 16 – підтримала ідею запровадження та реалізації проєкту створення безготівкової платіжної картки для отримання коштів біженцями. Ця новація стосуватиметься і тих, хто виїхав в Німеччину з України. Наразі більшість отримувачів допомог можуть використати гроші готівкою. Тепер ці кошти можна буде витратити лише в Німеччині, повідомляє RND. Переслати гроші чи оплачувати онлайн-покупки в інших країнах ЄС чи світу, буде технічно неможливо. Є і інші суттєві обмеження”, – пише ZN.UA.

При цьому в оригінальній новині є пояснення причин впровадження новації – вона спрямована проти нелегальної міграції. Українці, як відомо, перебувають в Німеччині на легальних підставах.

Платіжна картка є важливим кроком для зменшення стимулів для нелегальної міграції до Німеччини

– заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС Єнс Шпан.

Відповідно, заголовок в ZN.UA, “Українські біженці у Німеччині отримуватимуть гроші на спецкартки із суворими обмеженнями”, є частково маніпулятивним, оскільки не вказує, що ймовірні обмеження стосуються всіх біженців з усіх країн.

Що таке платіжна картка і як вона працює?

У майбутньому шукачі притулку зможуть здійснювати безготівкові покупки за допомогою платіжної картки – так само, як і за карткою EC. Біженці мають отримати принаймні частину своїх виплат у вигляді кредиту на картку. Передбачається, що карта працюватиме без облікового запису. Розмір допомоги, яка потім виплачується у вигляді готівки, визначається кожною федеральною землею самостійно. Можливі додаткові функції картки також є питанням кожної окремої країни.

Крім того, повинна існувати можливість обмеження використання картки на регіональному рівні в окремих країнах. З іншого боку, технічна обробка має регулюватися однаково на всій території Німеччини.

Коли саме буде впроваджена платіжна картка?

Поки що конкретної дати введення немає. Однак очікується, що він розпочнеться у 2025 році. Відповідний тендер на надавача послуг розпочнеться 31 січня 2024 року.

Хто бере участь у проекті?

Наразі 14 із 16 федеральних земель Німеччини взяли участь. Баварія та Мекленбург-Передня Померанія хочуть піти своїм шляхом.

Чи можна переказати гроші за кордон?

Ні. Це зроблено для того, щоб біженці не могли надсилати гроші з Німеччини родичам і друзям у країнах свого походження. Це також має на меті прибрати стимул тікати до Німеччини з фінансових причин та можливість оплати для контрабандистів. Крім того, у Німеччині має бути можливість розрахуватися карткою.

Чи можна знімати готівку з картки?

В принципі, це можливо – але тільки до максимальної суми. Наскільки саме має бути ця сума, ще обговорюється. Перекази з картки на картку та інші перекази в країні та за кордон не передбачені.

Чи є вже пілотні проекти для платіжних карток?

Деякі райони Німеччини вже запровадили тестові варіанти платіжних карток. Ганновер, наприклад, працює з так званою Social Card, де місто щомісяця перераховує свої соціальні виплати на картку. Вона заснована на традиційній дебетовій картці Visa і практично не має обмежень. У Баварії перші пілотні проєкти мають запустити навесні.

Тим часом Wartburgkreis у Тюрингії вже за кілька тижнів запровадить платіжну картку для біженців. Перші 100 карток мають бути видані з 1 березня. Тоді їх можна буде використовувати лише в межах району – скрізь, де приймаються кредитні картки.

Що кажуть прихильники нової системи?

Сенат Берліна розглядає запровадження платіжної картки для шукачів притулку як зменшення адміністративного тягаря. Німецька асоціація міст і муніципалітетів також підтримує ці плани. З муніципальної точки зору, платіжні картки є хорошим блоком для обмеження міграції та контролю інтеграції, сказав керуючий директор Андре Бергхеггер в ефірі телеканалу ARD.

Що кажуть противники?

Критика проєкту лунає, зокрема, з боку берлінських зелених. Картка, на їх думку, стигматизуватиме біженців і обмежить їхнє право на самовизначення, заявив речник “Зелених” з питань міграції в Палаті представників Цзянь Омар. Доріс Леммермаєр, комісар Бранденбурга з питань інтеграції, також назвала ці плани формою дискримінації. Тому комісар федерального уряду з питань інтеграції Рім Алабалі-Радован зажадав, щоб платіжні картки пропонувалися звичайними банками.

Pro Asyl критикує впровадження платіжної картки. “Обмеження соціальних виплат навряд чи відіграють роль у притулку, але їхній дискримінаційний ефект безсумнівний”, – йдеться у заяві організації на її сайті у грудні 2023 року. Тому Pro Asyl вимагає, серед іншого, щоб зняття готівки та участь у безготівкових платіжних операціях були можливими для біженців без обмежень, а картка не була обмежена на місцевому рівні.

Також лунає критика платіжної картки з боку наукової спільноти. Дослідник міграції Герберт Брюкер бачить ризики, якщо карта не розроблена з розумом. «Якщо, наприклад, ця картка обмежена певними постачальниками, такими як мережі супермаркетів, там може бути зростання цін». Це було б можливим, якби ритейлери знали, що шукачі притулку не можуть легко перейти до інших постачальників, зазначив Брюкер в інтерв’ю Німецькому агентству преси. Брюкер також вважає, що ефект від грошових переказів до країн походження «сам по собі не є негативним». «Це пов’язано з тим, що гроші зазвичай використовуються для підтримки членів сім’ї, які, швидше за все, залишаться у своїх країнах, оскільки їхні умови життя покращуються».

Наступна
Литовське відділення Міжнародної організації міграції виділить українським біженцям бізнес-субсидії

Литовське відділення Міжнародної організації міграції виділить українським біженцям бізнес-субсидії

Останні публікації

  • У Плзні проведуть чесько-український пікнік «Слов’янські джерела» 20 Травня, 2025
  • У Єврокомісії спрогнозували, коли українські біженці почнуть масово повертатися додому 20 Травня, 2025
  • У Кишиневі понад 43 тисячі біженців з України отримали статус тимчасового захисту 20 Травня, 2025
  • У ЄС погодили скасування штампів на кордонах Шенгену 20 Травня, 2025
  • Польща – Україна: за наше та ваше майбутнє 20 Травня, 2025

ВАЖЛИВЕ

Буданов у День Матері: “З-поміж усіх знань найнадійніше в пам’яті – номер телефону рідної”
Важливе

Буданов у День Матері: “З-поміж усіх знань найнадійніше в пам’яті – номер телефону рідної”

11 Травня, 2025
0

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов звернувся до українців з нагоди Дня Матері. Про це повідомляє сайт...

Читати більшеDetails

ДЕФАКТО

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150
ДеФакто

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150

31 Січня, 2024
0

Низка ЗМІ опублікувало новину, що "Нідерланди обговорюють повернення українських біженців до безпечних зон у рідній країні". "Ми не можемо прийняти...

Читати більшеDetails

ПОРАДИ

Без польської мови, але з дипломом: як українцям у Польщі здобути освіту англійською
Польща

Без польської мови, але з дипломом: як українцям у Польщі здобути освіту англійською

19 Травня, 2025
0

У Польщі можна здобути освіту навіть без знань польської мови. Низка університетів пропонують англомовні навчальні програми, втім вони значно дорожчі...

Читати більшеDetails
#Повернення

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Навігація по сайту

  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео

Ми в соцмережах

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Go to mobile version