Site icon #Повернення

МЗС спростило надання послуг за кордоном: що змінилося

Посольство України в Латвії

У деяких країнах МЗС України автоматизувало подачу документів за кордоном для вчинення нотаріальних дій. 1 липня 2025 року така можливість з’явилася у 40 дипломатичних українських установах в різних частинах світу.

Тепер подати та обробити документи можна онлайн, без походів у дипломатичну установу. Про це пише 24 Канал із посиланням на МЗС України.

Подати документи можна буде онлайн

Раніше для того, щоб вчинити нотаріальну дію в консульстві, потрібно було прийти туди особисто, подати документи, написати заяву власнику, повідомити, яке саме повноваження він збирає передати іншій людині, узгодити з консулом текст довіреності, оплатити консульський збір, а потім ще чекати на друк довіреності консулом.

Тепер же українці можуть у будь-який зручний час зробити це онлайн.

З 1 липня українці за кордоном отримали можливість через електронний кабінет заявника інформаційно-комунікаційної системи МЗС “е-Консул” подавати інформацію та документи в електронній формі для вчинення нотаріальних дій,
– повідомили у міністерстві.

Для того, щоб подати таку заяву, потрібно:

Консули опрацюють інформацію без вашої присутності, і, якщо все гаразд, то згодом залишиться лише оплатити консульський збір та забрати готовий документ.

Якщо ж будуть помічені якісь невідповідності, вам надішлють повідомлення з конкретними рекомендаціями, як їх можна усунути.

У яких країнах документи можна подати онлайн з 1 липня

Пілотний проєкт щодо подачі документів онлайн для вчинення нотаріальних дій запрацював у в посольствах України в Австралії, Алжирі, Анголі, Аргентині, Ботсвані, В’єтнамі, Гані, Ефіопії, Індії, Індонезії, Катарі, Кенії, КНР, генконсульствах у Гуанчжоу та Шанхаї, посольствах у Конго, Кореї, Кот-д’Івуарі, Кубі, Кувейті, Латвії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Мозамбіку, ОАЕ, Омані, ПАР, Перу, Руанді, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Таїланді, Тунісі, Чилі, Японії, генконсульствах в Мілані, Гамбурзі та Гданську.

Після того, як експерти оцінять результати пілотного етапу, послугу розширять на інші дипломатичні та консульські установи.

Exit mobile version