Делегація Офісу омбудсмена провела зустріч із представниками посольства України в Нідерландах та українцями, які були змушені переїхати до королівства через війну, і дослідила умови проживання і проблеми українських громадян у цій країні.
Про це Офіс омбудсмена повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Захід відбувся в рамках дослідження «Вимушено переміщені за кордон», яке реалізується у співпраці з проєктом Ради Європи. Метою дослідження є вивчення проблем, з якими стикаються українські громадяни за кордоном, а також умов, необхідних для повернення на Батьківщину.
За даними Офісу омбудсмена, до початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в лютому 2022 року в Нідерландах проживало лише 5 тисяч українців, які здебільшого перебували там з метою працевлаштування. Нині ця кількість становить понад 120 тисяч осіб.
Сторони обговорили питання умов проживання українців у Нідерландах. Зокрема представники посольства України зазначили, що наразі політика уряду Нідерландів не направлена на інтегрування українців. Втім, за їхніми словами, обговорюється питання запровадження ініціативи з перекваліфікації громадян України для подальшого повернення і відбудови Батьківщини.
Крім того, присутні на зустрічі українські громадяни висловили проблеми, з якими вони стикаються у Нідерландах. Зокрема була озвучена проблема недостатньої комунікації з ними органів державної влади в Україні. Також вони вкотре наголосили на наявності великих черг для отримання консульських послуг, що ускладнює запис на прийняття до посольства.
Водночас на зустрічі зазначалось, що, враховуючи децентралізовану систему органів влади в Нідерландах, українським громадянам надається суттєва підтримка у розв’язанні будь-яких проблем на місцевому рівні: від отримання житла до залучення перекладача під час отримання послуг.
Учасники зустрічі заповнили опитувальник, який допоможе Офісу омбудсмена зібрати інформацію про умови життя українців за кордоном і сприятиме покращенню захисту їхніх прав.
Українці, які проживають за кордоном, можуть взяти участь в опитуванні за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини спільно з партнерами проводить опитування серед українців, які через російську агресію вимушено перемістилися за кордон.