Site icon #Повернення

ООН запросила $4,2 млрд у донорів для підтримки України та біженців

(Женева): Організація Об’єднаних Націй та партнери сьогодні попросили донорів виділити загалом 4,2 мільярда доларів США для підтримки постраждалих від війни громад в Україні та українських біженців та приймаючих громад у регіоні протягом 2024 року.

Майже за два роки після стрімкої ескалації війни гуманітарної допомоги в Україні потребують 14,6 мільйона людей – приголомшливі 40 відсотків населення. Близько 6,3 мільйона людей покинули країну і залишаються біженцями, переважно по всій Європі.

Нещодавня хвиля нападів підкреслює руйнівну ціну війни для цивільного населення, тоді як сувора зима посилює нагальну потребу в життєво важливій гуманітарній допомозі.

У прифронтових містах і селах люди вичерпали свої мізерні ресурси і покладаються на допомогу, щоб вижити. У Донецькій та Харківській областях сім’ї ховаються у пошкоджених будинках, де немає водопроводу, газу та електрики. Постійні бомбардування змушують людей проводити дні у підвалах. Діти не можуть гратися на вулиці, не кажучи вже про те, щоб відвідувати школу.

УКГС координує реагування всередині України. Цей План гуманітарних потреб і реагування вимагає 3,1 мільярда доларів США на 2024 рік і спрямований на 8,5 мільйона людей. УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, координує Регіональний план реагування на біженців (RRP), який запитує 1,1 мільярда доларів США та спрямований на 2,3 мільйона біженців та приймаючі громади.

Загалом два пріоритетні плани ООН спрямовані на підтримку близько 10,8 мільйона людей в Україні та регіоні.

«Сотні тисяч дітей живуть у громадах на передовій війни, налякані, травмовані та позбавлені базових потреб. Вже один цей факт має змусити нас зробити все можливе, щоб залучити більше гуманітарної допомоги в Україну», – сказав заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс, який також є головою OCHA.

“Неодноразово зазнавали ударів житлові будинки, школи та лікарні, а також системи водопостачання, газу та електропостачання. Сама структура суспільства зазнає нападу з руйнівними наслідками. Наш план реагування, реалізований за участю національних громадських організацій та волонтерів, включає повний спектр допомоги».

Українські біженці в сусідніх країнах також потребують посиленої та постійної підтримки. Незважаючи на зусилля, спрямовані на інклюзію, лише половина дітей-біженців шкільного віку навчається в школах приймаючих країн, тоді як чверть біженців, які потребують допомоги, мають труднощі з доступом до медичної допомоги. Лише від 40 до 60 відсотків працевлаштовані, часто нижчі за свою кваліфікацію, і багато хто залишається вразливим, не маючи засобів для власного утримання.

«Хоча їхнє становище більше не в заголовках газет, мільйони біженців з України все ще потребують термінової підтримки», – заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. «Приймаючі країни продовжують розширювати захист і включати їх у суспільство, але багато вразливих біженців все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати себе змушеними повертатися, тому що не можуть звести кінці з кінцями у вигнанні. Усім біженцям потрібно допомагати та надавати їм можливість використовувати та розвивати свої таланти, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли дозволить ситуація».

Контакти для ЗМІ

Exit mobile version