Перетинаючи міжнародні кордони, мандрівники часто стикаються з необхідністю позбутися певних речей. Адже на багато продуктів і товарів поширюються обмеження, і не всі вони дозволені до ввезення в певні країни.
Щоб уникнути подібних ситуацій, треба просто ознайомитися з правилами конкретної країни призначення, чи транзиту. 24 Канал сьогодні розповідає, що можна ввозити в таку країну, як Словаччина, а які речі заборонено мати при перетині кордону.
Що заборонено перевозити через кордон зі Словаччиною
- продукти з малим терміном зберігання;
- м’ясна та молочна продукція, у тому числі сало, ковбаси та консерви;
- шоколадні цукерки;
- взуття та іграшки (не для особистого користування);
- насіння, фрукти, живі дерева та інші рослини;
- лотерейні білети;
- велика кількість коштовностей та дорогоцінних металів.
Також у перелік того, що заборонено ввозити до Словаччини без відповідного дозволу входять наркотичні препарати, вогнепальна зброя та боєприпаси, вибухові речовини та порнографічні матеріали. А для експорту творів мистецтва потрібно надати спеціальний дозвіл.
Які речі дозволено ввозити до Словаччини та в якій кількості
- продукти тривалого зберігання для власного використання;
- кава (до 500 грамів на одну людину) і чай (до 100 грамів на людину);
- дитяче харчування (для особистого використання на перший час);
- парфуми (до 250 мілілітрів);
- каністра палива (до 10 літрів);
- вироби із вмістом тютюну – 200 цигарок, або 100 сигар, вага однієї максимум 3 грами, або 50 сигар, або 250 грамів тютюну;
- алкогольні напої – 2 літри міцного алкоголю (понад 22% вмісту спирту), 4 літри вина, 16 літрів пива;
- техніка – одну або декілька одиниць для власного користування (відкриті, без нової упаковки). Девайси вартістю понад 500 євро слід задекларувати.
Щодо лікарських препаратів, то через кордон зі Словаччиною можна перевозити ліки тільки для особистого використання (вартістю до 430 євро на одну людину).
Без рецепта – таблетки слабкої дії (знеболювальні, таблетки проти заколисування або вітаміни), препарати сильної дії (транквілізатори або психотропні речовини) тільки за рецептом і з попереднім декларуванням.
Також заборонено ввозити препарати з вмістом кодеїну або ефедрину (“Нурофен Плюс”, “Кетанов”, “Бронхолітин”).
Увага. При виявленні порушень перевезення митники можуть конфіскувати заборонені речі, зобов’язати сплатити митний збір за незадекларовані товари або ж депортувати та заборонити в’їзд до країн ЄС терміном на 5 років.