Система міжнародних платежів PayPal відома на весь світ і використовується більш ніж 420 мільйонами користувачів у 200 різних країнах. З її допомогою можливо виконувати грошові перекази, здійснювати оплату найрізноманітніших товарів та послуг, робити благодійні внески. Ще рік тому зареєструватися на PayPal в Україні було неможливо через деякі законодавчі недоліки, проте після початку війни всесвітньо відома платіжна система стала доступною нашим співвітчизникам, хоч і з деякими обмеженнями. Нижче ми детально розглянемо, що таке paypal реєстрація, як зареєструвати paypal в Україні, які саме функції системи можна використовувати вже сьогодні та скільки це коштує.
ЩО ТАКЕ PAYPAL РЕЄСТРАЦІЯ?
Реєстрація в пейпал дозволяє користувачеві:
- здійснювати швидке переведення грошей як усередині системи, так і на банківські рахунки по всьому світу;
- отримувати перекази від інших користувачів системи;
- купити будь-що в будь-яких роздрібних інтернет-магазинах на кшталт Ebay чи Amazon;
- донатити на благодійність;
- здійснювати безготівкові розрахунки у валюті.
Реєстрація акаунта в paypal фактично означає відкриття власного рахунку в платіжній системі, після чого користувачеві автоматично стають доступними всі послуги, що підтримуються системою у країні його проживання.
Реєстрація рахунку paypal займає не більше 5 – 10 хвилин, а для її здійснення достатньо мати працюючий e-mail та платіжну картку будь-якого банку з мінімальним позитивним балансом.
ЯК СТВОРИТИ АКАУНТ PAYPAL: КОРПОРАТИВНИЙ ТА ОСОБИСТИЙ
Перед тим як зареєструватися в пейпал, варто ознайомитися з видами рахунків, доступними користувачам системи.
Вибір рахунку залежатиме від потреб:
- особистий — використовується фізичними особами та дозволяє здійснювати онлайн-покупки, додавати банківські картки та рахунки, надсилати й отримувати платежі від інших користувачів;
- корпоративний — рахунок для бізнесу та юридичних осіб, на який підприємець може отримувати кошти від клієнтів за надання певних товарів і послуг, здійснювати ділові витрати, виставляти рахунки, керувати фінансами.
Віконце для вибору типу гаманця з’являється одразу після початку реєстрації.
Варто зазначити, що на даний час реєстрація paypal в Україні можлива тільки для особистих акаунтів через відсутність відповідного законодавства щодо відкритого банкінгу, проте прийняття необхідних законів можна очікувати вже цього року.
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ PAYPAL В УКРАЇНІ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ
Зареєструватися в PayPal можна на офіційному сайті платіжної системи paypal.com/ua/home за кілька простих кроків:
- На головній сторінці сайту натисніть кнопку “Sign up”, що розташована згори у правому кутку.
- Введіть свій особистий номер мобільного телефону та підтвердіть його за допомогою коду, який буде автоматично надіслано вам системою.
- У графі “країна проживання” виберіть значення “Україна” (навіть у тому випадку, якщо ви тимчасово знаходитесь за кордоном) та заповніть усі поля форми з особистими даними, включно з вашою поштовою адресою.
- Вкажіть адресу вашої електронної пошти, ім’я та придумайте пароль для свого акаунта і підтвердіть, що ви ознайомилися з “Угодою з користувачем” та “Заявою про конфіденційність” і приймаєте їх, встановивши галочки у відповідних полях.
- Підтвердіть електронну пошту, перейшовши за посиланням, яке буде автоматично надіслано вам системою після створення та перевірки акаунта, після чого можна перейти до привязки платіжної картки до рахунку, оскільки paypal реєстрація без картки не дозволить надсилати кошти.
Отримавши повідомлення, що реєстрація в paypal пройшла успішно, та додавши банківську картку, ви можете одразу починати використовувати систему для оплати товарів і здійснення грошових переказів.
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В PAYPAL ЧЕРЕЗ ЗАСТОСУНОК ДЛЯ СМАРТФОНА
Для користувачів paypal Україна реєстрація можлива також і через офіційні додатки системи для IOS або Android, завантажити які можна в AppStore та GooglePlay відповідно.
У застосунку Paypal створити акаунт можна наступним чином:
- Натиснути кнопку “Sign Up”.
- На наступній сторінці ввести номер особистого мобільного телефону.
- Підтвердити номер, ввівши код із надісланого системою смс-повідомлення.
- Заповнити реєстраційну форму, вказавши всі необхідні дані латинськими літерами, а саме: країну проживання, домашню адресу з індексом, e-mail, пароль та його підтвердження.
- Після повідомлення “реєстрація пейпал успішна” додати до рахунку банківську картку Visa або Mastercard.
ЯК ДОДАТИ КАРТКУ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ PAYPAL В УКРАЇНІ
Прив’язка картки — обов’язкова умова для здійснення онлайн-покупок та особистих безготівкових платежів у системі. Додати картку можна на офіційному сайті системи або у мобільному застосунку, після того як вам вдалося успішно зареєструватися в PayPal. Для цього потрібно вказати у відповідних полях:
- номер картки;
- термін дії;
- CVV-код (3 цифри на зворотному боці пластикової картки).
Не забудьте надати дозвіл на використання обраної картки для інтернет-оплат. Зробити це можна через додаток банку на смартфоні або зателефонувавши до кол-центру банківської установи.
Коли картку буде додано, під її зображенням з’явиться повідомлення про необхідність верифікації. Верифікація здійснюється шляхом списання з картки 1,95 дол США за поточним курсом. У відповідь на оплату прийде повідомлення з кодом формату PP*0000CODE, де замість нулів будуть цифри, які потрібно ввести у відповідне поле під час верифікації. Списані кошти буде повернуто на рахунок власника протягом 1 – 3 днів, оскільки реєстрація абсолютно безкоштовна.
РЕЄСТРАЦІЯ В PAYPAL: ТАРИФИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
Розібравшись, як створити акаунт paypal, варто ознайомитися з тарифами системи.
Грошові перекази в PayPal здійснюються на платній основі. Сума оплати залежить від валюти та становить:
- 1,99 EUR плюс 3,4 % від суми переказу плюс фіксована сума залежно від типу валюти, якщо ви надсилаєте гроші громадянам ЄС, США або Канади.
- 3,99 EUR плюс 3,4 % від суми переказу плюс фіксована сума при здійсненні переказу громадянам інших країн.
PayPal працює з 25 валютами світу, серед яких, на жаль, поки що немає української гривні, тому здійснити платіж можна у доларах США (фіксована сума 0.3 USD) або євро (0.35 EUR).
Виводити отримані кошти можна на гривневу банківську картку, проте конвертація відбудеться з комісією, встановленою банком, який випустив вашу картку.
Наразі українці тимчасово не сплачують комісій за отримані та відправлені грошові перекази в системі.
ПЕРЕВАГИ, ЯКІ НАДАЄ РЕЄСТРАЦІЯ У PAYPAL В УКРАЇНІ
Розібравшись, як зареєструватися paypal, та створивши акаунт, користувач отримує наступні переваги:
- миттєвий доступ до свого рахунку з будь якого комп’ютера або мобільного пристрою;
- висока надійність та безпечність платежів;
- можливість здійснення міжнародних платежів з мінімальною комісією;
- можливість поповнення рахунку PayPal та виведення коштів на картку будь-якого банку;
- здійснення онлайн-покупок на всіх сайтах, що співпрацюють з платіжною системою;
- можливість здійснення переказів з-за кордону на власний рахунок.
Серед недоліків можна зазначити хіба що тимчасову неможливість відкриття в Україні корпоративного рахунку PayPal і той факт, що пізніше доведеться сплачувати комісію за здійснення платежів, але якщо суми переказів невеликі, то така комісія буде мінімальною у порівнянні зі SWIFT або іншими міжнародними платіжними сервісами.
ВИСНОВОК
Не дивлячись на певні труднощі у роботі з PayPal в Україні, такі як обмежений функціонал, відсутність можливості здійснювати перекази у гривні або відкрити корпоративний рахунок, загалом сервіс продовжує стабільно працювати й користується неабиякою популярністю завдяки своїй зручності, надійності та високій швидкості здійснення переказів і онлайн-оплат.
FAQ
Протягом якого часу PayPal повертає кошти за реєстрацію?
Повернення коштів відбувається протягом 1 – 3 робочих днів після проведення верифікації банківської картки.
Для кого можлива реєстрація рахунку PayPal в Україні?
Реєстрація рахунку в Україні можлива для усіх фізичних осіб — громадян країни, у тому числі для тих, хто тимчасово перебуває за кордоном.
Де можливо зареєструватися в PayPal?
Створити акаунт та пройти реєстрацію можна на офіційному сайті платіжної системи paypal.com або через мобільні додатки для IOS чи Android.
Джерело: Rates