За останніми даними Євростату, у Нідерландах проживають понад 119 тисяч українців. Цього року їхня кількість значно зросла, адже багато хто обирає цю країну через хороші умови для людей зі статусом тимчасового захисту.
Однак, перш ніж переїжджати до Нідерландів, важливо зберегти ключові контакти. Адже кожному може знадобитися допомога з адаптацією, юридичними питаннями, пошуком житла тощо. Про це пише Закордон 24 спільно з міжнародним сервісом із переказу коштів TransferGo.
Важливі контакти для українців в Нідерландах
Посольство України в Нідерландах
Усі консульські питання, зокрема оформлення документів, чи реєстрація актів цивільного стану (наприклад, народження та шлюб) вирішуються через Посольство України.
- Адреса: Zeestraat 78, 2518 AD, The Hague;
- Телефон: +31 70 362 60 95, +31-703-60-72-78;
- Вебсайт: netherlands.mfa.gov.ua;
- Оперативна служба (на випадок загрози життю чи загибелі громадянина України): (+316) 17 47 46 07.
Муніципалітети (Gemeente)
Зв’язок з ними необхідний для того, щоб зареєструватися за місцем проживання. Ця процедура обов’язкова для всіх, хто планує залишитися в країні довше ніж на 4 місяці.
Також там можна оформити допомогу чи запросити соціальне житло, якщо це потрібно.
- Контакти муніципалітету залежать від міста. Знайти необхідний муніципалітет можна на офіційному сайті міста або через refugeehelp.nl.
RefugeeHelp
Це єдиний портал підтримки для українців у Нідерландах. Там можна знайти всю необхідну інформацію, яка може знадобитися тим, хто щойно переїхав, зокрема про: житло, медичне страхування, роботу, стоматологію чи, до прикладу, освіту.
- Вебсайт: www.refugeehelp.nl.
Екстрені служби
Єдиний номер усіх екстрених служб в Нідерландах – 112. За цим номером викликаються і швидка медична допомога, і поліція, і пожежники.
Диспетчери володіють нідерландською та англійською. Однак якщо потрібна допомога з перекладом на українську, то про це слід одразу вказати оператору.
Цю службу варто викликати лише дійсно у критичних ситуаціях, коли є загроза життю чи здоров’ю.
Додаткові важливі контакти:
- медицина: неекстрені медичні питання вирішуються через сімейного лікаря, який, за потреби, направляє до інших спеціалістів. На сайті www.independer.nl можна знайти собі сімейного лікаря за місцем проживання.
- Поліція: некритичні випадки, наприклад, як втрата документів чи крадіжка, можна зареєструвати за номером 0900-8844 чи на сайті www.politie.nl.
- Гаряча лінія з питань психічного здоров’я: екстрену психологічну підтримку можна отримати за номером 113.