Начальник Генерального штабу Війська Польського у 2018−2023 роках Раймунд Анджейчак в інтерв’ю NV назвав «божевіллям» виїзд з України 8 мільйонів людей через повномасштабне російське вторгнення.
«Більше 8 млн українців, якщо рахувати з тими, хто виїхав раніше, перебувають за межами України. У Польщі ми маємо велику кількість українців, значна частина з них переїхала давно і інтегрована, і я завжди кажу, що з польської точки зору, ми щасливі, що українці в Польщі є. Дуже близька культура, християни, орієнтовані на сім’ю, немає злочинності. Але я також кажу, що це божевілля, тому що чим довше триває війна, тим більша ймовірність того, що українці залишаться в Польщі, в інших країнах. А хто тоді буде воювати і хто буде відбудовувати Україну?» — заявив Анджейчак в інтерв’ю NV.
Польський генерал також зазначив, що Україна має проблеми з мобілізацією, а Росія набагато більша.
Українські біженці – що відомо
За даними ООН, на кінець вересня 2024 року тимчасовий захист у європейських країнах мали понад 6 млн українців. Ще майже 600 тисяч українців отримали захист поза Європою.
Найбільше громадян України прийняли Польща та Німеччина — із великим відривом від інших країн.
В Німеччині нині тимчасовий захист мають 1,2 млн українців. У Польщі – 970 тисяч станом на зараз, хоча за весь час війни в цій країні його отримали понад 1,8 млн українців.
За даними опитування Центра міжнародних інституційних порівнянь і міграційних студій при Інституті Ifo в Мюнхені, яке було проведене у червні, 25% українських біженців не планують повертатися в Україну в довгостроковій перспективі. Близько 35% українських біженців хочуть повернутися в Україну, щойно там знову стане безпечно і лише 4% опитаних планують повернутися найближчим часом незалежно від ситуації з безпекою.