Питання працевлаштування українських біженців у Швейцарії є надзвичайно важливим, оскільки надання можливості для роботи дозволяє їм інтегруватися в суспільство, забезпечити фінансову незалежність і сприяти економіці країни, що їх прийняла. Швейцарія, відома своїми високими соціальними стандартами, надає прихисток тисячам українців, які втекли від війни, і прагне створити для них умови для самостійного життя. Завдяки новим ініціативам уряду процес працевлаштування стане простішим, що відкриє нові можливості для багатьох українців.
Нові заходи щодо працевлаштування українців
27 лютого 2025 року Федеральна рада Швейцарії оголосила про впровадження нових заходів, які мають значно спростити процес працевлаштування біженців з України. Про це йдеться у повідомленні Swiss info, передає ФАКТ.
Основні зміни стосуються:
- Скасування вимоги отримання дозволу на працевлаштування – замість цього українцям буде достатньо просто зареєструватися для легального доступу до ринку праці.
- Можливість змінювати місце проживання – українські біженці зможуть переїжджати в інші кантони, якщо там знайдуть роботу, що раніше було ускладнено адміністративними бар’єрами.
- Реєстрація безробітних у державних агентствах зайнятості – українці, які перебувають під тимчасовим захистом (статус S), будуть зобов’язані ставати на облік у службах зайнятості.
- Участь у програмах професійної інтеграції та реінтеграції – українців залучатимуть до навчальних та адаптаційних програм, які допоможуть їм швидше інтегруватися в швейцарський ринок праці.
Для реалізації цих заходів уряд Швейцарії розпочав процес консультацій щодо внесення змін до відповідних законів. Очікується, що після завершення обговорень і внесення змін українці отримають більше можливостей для легального працевлаштування, що допоможе їм швидше адаптуватися до життя в Швейцарії.
Тимчасовий статус для українців
Раніше уряд Швейцарії ухвалив рішення не скасовувати тимчасовий статус захисту S для українців до 4 березня 2026 року. Це означає, що українці, які виїхали через повномасштабне вторгнення Росії, зможуть залишатися в країні ще як мінімум до цієї дати без необхідності подавати заявки на інші форми дозволів на проживання.
Нові заходи, запроваджені швейцарським урядом, є важливим кроком у підтримці українських біженців. Спрощення процесу працевлаштування, зменшення адміністративних обмежень та забезпечення доступу до ринку праці допоможуть українцям не лише отримати стабільне джерело доходу, а й інтегруватися в суспільство. У поєднанні з продовженням тимчасового статусу захисту ці ініціативи демонструють прихильність Швейцарії до надання довгострокової підтримки українцям у цей складний час.