Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод під час промови на панельній дискусії «Залучення, повернення й реінтеграція українців» у рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України у Римі заявив, що збереження ідентичності українців за кордоном є основою їхнього повернення на Батьківщину.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
«Країни, які прагнуть долучитися до відновлення України, мають сприяти інтеграції українців, які виїхали під час війни або раніше, водночас забезпечивши збереження їхньої національної ідентичності. Вкрай важливо, щоб українці залишалися українцями», – заявив Ґрод.
Він додав, що зберігати українську ідентичність передусім треба через інституції – громади, церкви, школи, культурні центри та організації, які об’єднують українців за кордоном і підтримують зв’язок з Батьківщиною.
«Отже, нам потрібно зосередитися на створенні українських інституцій. Саме від країн, які приймають українців, залежить, чи збережуть вони свою ідентичність. І нарешті, найважливіше – ми повинні зосередитися на побудові української національної держави», – сказав президент СКУ.
Ґрод наголосив, що ідентичність є ключовим елементом безпеки України.
«Якщо ми не збережемо ідентичність українців за кордоном і не додамо питання національної культурної ідентичності до програми відбудови, Росія й надалі використовуватиме це проти нас, щоб підривати українську державність», – підсумував він.
Нагадаємо, президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод очолює делегацію діаспорної організації на щорічній міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference 2025, яка відбувається 10–11 липня в Римі, Італія.
Це буде вже четверта подібна конференція від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну після конференцій у Лугано (Швейцарія), Лондоні та Берліні.
Масштабна подія збере уряди, бізнес, міжнародні організації та громадськість для обговорення шляхів швидкого відновлення України після війни та побудови довгострокової стійкості держави. Конференція базується на принципах Лугано, де відновлення розглядається як спільна справа всього суспільства.