П’ятниця, 9 Травня, 2025
  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії
#Повернення
Нічого не знайдено
Дивтися все
Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном та які можуть бути наслідки: роз’яснення юристки

Фото: Паспорт громадянина України (Getty Images)

Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном та які можуть бути наслідки: роз’яснення юристки

Пушкарьова Світлана від Пушкарьова Світлана
14 Березня, 2025
в Поради
0 0
0
21
ПЕРЕЛЯДІВ
Поширити у FacebookПоширити у TwitterПоширити у LinkedIn

Втрата паспорта за кордоном може спричинити низку ускладнень, зокрема унеможливити повернення на батьківщину або перетин кордонів інших країн. Однак не варто панікувати, якщо ви загубили паспорт.

Юристка адвокатського об’єднання “Діксі Лекс” Ірина Степаненко у коментарі РБК-Україна розповіла, яким має бути алгоритм дій у такій ситуації та як вирішувати проблему.

Оскільки паспорт є головним документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство, його відсутність може спричинити затримки, фінансові витрати та бюрократичні труднощі. Крім того, без належного посвідчення особи можуть виникнути проблеми з бронюванням житла, отриманням медичної допомоги чи доступом до банківських послуг.

Що потрібно зробити в першочергово

Негайно повідомте місцеву поліцію. Зареєструйте заяву про втрату чи викрадення документа. Це допоможе вам отримати офіційне підтвердження інциденту, яке буде необхідне для подальшого оформлення нового паспорта. Отримайте копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта, яка буде видана після прийому заяви.

Зверніться до консульства або посольства України. Знайдіть найближче українське консульство чи посольство. Вони зможуть надати вам тимчасовий проїзний документ (довідку для повернення додому) або допоможуть оформити новий паспорт. Для отримання допомоги вам знадобляться:

  • протокол про втрату паспорта від поліції;
  • дві фотографії паспортного формату;
  • копії документів або інші матеріали, що можуть підтвердити вашу особу.

Зв’яжіться з авіакомпанією чи організаторами подорожі. Якщо ви плануєте повернення додому або зміну маршруту, повідомте авіакомпанію про ситуацію, оскільки вам може знадобитися спеціальне підтвердження для проходження паспортного контролю.

Перевірте страхові поліси. Якщо у вас є туристична страховка, ознайомтеся з умовами – деякі страхові компанії покривають витрати, пов’язані з втратою документів.

Будьте готові до затримок. Оформлення нового паспорта може зайняти деякий час, тому плануйте свої подальші дії відповідно до можливих затримок.

Після повернення додому слід негайно звернутися до Державної міграційної служби (ДМС) для повідомлення про втрату документа та оформлення нового. Для цього необхідно мати внутрішній паспорт громадянина України та квитанцію про сплату за послугу.

Терміновий документ видається протягом 7 робочих днів, а стандартний – протягом 20 робочих днів.

Які можуть бути наслідки втрати паспорта

Адміністративні труднощі. Без паспорта ви не зможете подорожувати, оскільки він є основним документом, що посвідчує вашу особу. Втрата може спричинити проблеми з реєстрацією в готелі, орендою автомобіля або отриманням доступу до інших послуг.

Фінансові витрати. Вам доведеться сплатити збори за оформлення нового паспорта та, можливо, за допомогу консульства чи страхової компанії. Крім того, затримки можуть вплинути на ваш бюджет, якщо доведеться змінювати плани чи бронювання.

Можливе затримання повернення додому. Без паспорта процедура повернення до України може затягнутися, оскільки спочатку потрібно буде оформити тимчасовий документ, що посвідчує особу.

Зверніть увагу, що відповідно до постанови Кабміну від 16 серпня 2024 року №932, запроваджено автоматизовану перевірку даних про призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Чоловікам віком від 18 до 60 років для отримання нового паспорта або посвідчення особи для повернення необхідно мати актуальний військово-обліковий документ та пройти верифікацію через систему “Оберіг”, що підтверджує справжність їхніх військових документів.

Щоб зменшити наслідки втрати документа за кордоном, рекомендується заздалегідь занотувати контакти українського консульства у країні перебування, зробити друковані та електронні копії паспорта та зберігати їх окремо від оригіналу. У разі втрати документів слід негайно звернутися до місцевих правоохоронних органів та дипломатичних представництв України.

Втрата паспорта за кордоном – це серйозна ситуація, яка вимагає негайних дій та взаємодії з місцевими правоохоронними органами та консульськими установами. Дотримання вказаних кроків допоможе зменшити наслідки інциденту та забезпечити швидке відновлення документів, а також повернення додому. Незважаючи на можливі труднощі та фінансові витрати, оперативні дії та використання правової підтримки можуть значно полегшити процес вирішення проблеми.

Раніше РБК-Україна розповідало про процедуру відновлення втраченого паспорта громадянина України. У разі втрати документа потрібно: звернутися до підрозділу ДМС, ЦНАП або “Дії”, подати необхідні документи та отримати тимчасове посвідчення особи. Також зазначається, які документи знадобляться та скільки часу займе оформлення нового паспорта.

Наступна
U4U для українців: біженці у Каліфорнії живуть у страху депортації з США

U4U для українців: біженці у Каліфорнії живуть у страху депортації з США

Останні публікації

  • Українські біженці в Словаччині принесли бюджету вдвічі більше, ніж отримали допомоги — урядове дослідження 9 Травня, 2025
  • Які продукти можна відправляти Новою поштою за кордон 9 Травня, 2025
  • Країна ЄС готує зміни для українських біженців: що буде з виплатами та житлом 9 Травня, 2025
  • У Страсбурзі відбувся мітинг за єдину Європу разом з Україною 9 Травня, 2025
  • Страхування для українців у Швейцарії: юридичний обов’язок і правила оформлення 9 Травня, 2025

ВАЖЛИВЕ

Шляхи повернення українців додому: результати дослідження
Важливе

Шляхи повернення українців додому: результати дослідження

9 Січня, 2025
0

Дослідження в межах проєкту #Повернення, проведене протягом 2023-2024 років, виявило ключові фактори, які можуть стимулювати повернення українців на батьківщину. Дослідницько-аналітична...

Читати більшеDetails

ДЕФАКТО

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150
ДеФакто

Ініціатива про “повернення українських біженців з Нідерландів додому” належить партії, яка має 7 місць з 150

31 Січня, 2024
0

Низка ЗМІ опублікувало новину, що "Нідерланди обговорюють повернення українських біженців до безпечних зон у рідній країні". "Ми не можемо прийняти...

Читати більшеDetails

ПОРАДИ

Які продукти можна відправляти Новою поштою за кордон
Поради

Які продукти можна відправляти Новою поштою за кордон

9 Травня, 2025
0

Багато харчових продуктів не можна передавати за кордон через правила ЄС. Однак є й такі, які можна перевозити та відправляти....

Читати більшеDetails
#Повернення

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Навігація по сайту

  • Аналітика
  • Відновлення
  • Гранти і можливості
  • ДеФакто
  • Мотиваційні відео

Ми в соцмережах

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Нічого не знайдено
Дивтися все
  • Головна
  • Новини
  • Офіційно
  • Проблеми
  • Поради
  • Історії

Copyright © 2023 Фонд сприяння демократії та Фонд Ганнса Зайделя в Україні

Go to mobile version