Влада Швеції заявила, що країна бореться з дефіцитом і потребує більше працівників у певних секторах по всій країні. Висловлюючи стурбованість поточною ситуацією з робочою силою по всій Швеції, міністр ринку праці та інтеграції Швеції Йохан Персон підкреслив, що в деяких частинах країни існує гостра потреба в персоналі для заповнення вакансій, повідомляє SchengenVisaInfo.com.
За словами міністра Персона, незважаючи на економічну ситуацію, що склалася в країні, багато роботодавців в даний час прагнуть найняти компетентних працівників. Він також наголосив на важливості здобуття освіти та професійної підготовки, щоб стати частиною ринку праці.
У другому кварталі 2023 року по всій Швеції було зареєстровано загалом 106 565 вакансій. Така цифра вже тоді свідчила про те, що країна зіткнулася з нестачею робочої сили і потребує більше працівників, щоб впоратися з ситуацією.
У Швеції не вистачає високоосвічених, а також кваліфікованих працівників.
Найбільш затребуваними вакансіями цих секторів є такі професії:
- Акушерки
- Інженери-будівельники
- Системні аналітики та ІТ-архітектори
- Розробники програмного забезпечення та систем
- Поліцейські
- Помічники медсестер
- Спеціалізовані медсестри
- Лікарі
- Вчителі початкових класів
- Вчителі та вихователі з особливими потребами
Професії з іншими рівнями кваліфікації, які також відчувають нестачу працівників, включають сектори будівництва та кваліфікованих професій, виробництво та машинобудування, сільське господарство, транспорт та охорону здоров’я. До найбільш затребуваних професій, пов’язаних з цими галузями, відносяться:
- Медичні асистенти
- Оператори мобільних ферм та лісогосподарських комбінатів
- Водії автобусів і трамваїв
- Сантехніки та трубопровідники
- Слюсарі та ремонтники сільськогосподарської та промислової техніки
- Оператори виробничих верстатів
- Будівельники
- Теслярі та столяри
- Механіки та ремонтники автотранспортних засобів
- Зварювальники
Це означає, що особи з-за кордону, які належать до будь-якої із зазначених професій, можуть мати вищі шанси отримати шведську робочу візу.
З іншого боку, професії, які можуть зіткнутися з високою конкуренцією, – це професії зі значною кількістю працівників у відповідних галузях, і до них належать банкіри, агенти з нерухомості, фотографи, графічні дизайнери, журналісти, продавці в магазинах, портьє, телефоністи та сторожі.
Робота для українських біженців у Швеції
У Швеції працевлаштовано близько 56% українських біженців працездатного віку. Найчастіше їм пропонують некваліфіковану роботу з мінімальною оплатою. Це клінінг (прибирання), робота на складах та сільському господарстві, вчителі української мови та перекладачі, робота доглядальницями.
Примітно, що у Швеції немає встановленої мінімалки для всієї країни. У кожній сфері передбачено певну оплату праці, яка узгоджується з профспілками.
Середня мінімальна заробітна плата – 2500 євро брутто (до відрахувань). Місцеві жителі отримують за годину близько 18 євро. Минулого року більшість трудових мігрантів (70%) заробляла у Швеції понад 2400 євро.
Так, українці можуть влаштуватися:
- прибиральниками – 13 євро на годину (2300 євро на місяць);
- на збирання врожаю – 11 євро на годину (2200 євро на місяць);
- кухарями – 17 євро на годину (2400 євро на місяць);
- доглядальницями – 15 євро на годину (2370 євро на місяць).