За результатами соціологічного дослідження, проведеного Active Group на замовлення БО “Фонд досліджень майбутнього”, начальник ГУР МО Кирило Буданов має найвищий рейтинг довіри серед держслужбовців – 43,8%. Водночас керівник Офісу Президента Андрій Єрмак очолює антирейтинг з показником 51,9%.
Опитування проводилося в жовтні 2024 року методом комбінованого телефонного опитування з самозаповненням анкет онлайн у панелі SunFlowerSociology. Було опитано 2000 респондентів в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій.
Серед державних структур найбільшу довіру отримали Збройні сили України (57,3%), Головне управління розвідки (39,2%) та Служба безпеки України (26,8%). Натомість найбільшу недовіру мають Кабінет Міністрів України (62,0%), Офіс Президента України (56,1%) та Міністерство внутрішніх справ (44,3%).
У персональному рейтингу після Буданова найвищі показники довіри мають Василь Малюк (22,3%) та Олександр Сирський (19,5%). У антирейтингу після Єрмака друге місце посідає прем’єр-міністр Денис Шмигаль (33,2%).
Політичний експерт Олег Постернак вважає такі результати закономірними: “Це дослідження фіксує системний антирейтинг Андрія Єрмака, що є наслідком його помилок”. За його словами, “перебування Єрмака на посаді загрожує безпеці країни”.
Показово, що 43,5% опитаних вважають, що саме відставка Єрмака допоможе вирішити проблеми в країні. Друге місце в рейтингу щодо необхідності звільнення посідає Данило Гетманцев (18,9%). Найменші показники у Михайла Федорова (2,4%) та Кирила Буданова (3,4%).
Щодо чуток про можливе звільнення Буданова, політолог Євген Магда зазначив: “Чутки про звільнення Буданова – це російське ІПСО. Довше Буданова силовий орган очолює тільки Дейнека і неодноразово довів свою ефективність. При цьому 30% українців не розуміють причин цього гіпотетичного звільнення”.
На питання про лідерський потенціал керівника ГУР Олег Постернак відповів: “Війна формує запит на лідерство популярного військового, який діє швидко, оперативно, і за яким є бекграунд успішних операцій. Тому запит на лідерство Буданова виникає з природи війни, а роздмухує ці чутки та ревнощі Президента той, хто боїться втратити вплив”.
Варто зазначити, що проти можливого звільнення Буданова виступають 58,3% опитаних українців, тоді як підтримують таке рішення лише 10,1%. При цьому 54,8% респондентів вважають, що можливе звільнення Буданова продиктоване політичним протистоянням, а не звичайними кадровими рішеннями (10,2%).
На думку респондентів, до п’яти найбільших успіхів України з початку повномасштабного вторгнення увійшли залучення міжнародної економічної допомоги (рейтинг 41,5%), організація оборони України (34,8%), залучення міжнародної військової допомоги (34,4%), боротьба з ворожою пропагандою (29,2%) та об’єднання суспільства в підтримку захисників країни (28,5%).
Серед п’яти найбільш актуальних проблем України респонденти назвали боротьбу з корупцією (79,2%), організацію оборони України (35,4%), підтримку економіки України (33,4%), проведення мобілізації (21,1%) та боротьбу з ворожою пропагандою (15,3%).
Євген Магда звернув увагу на те, що для українців проблема корупції вийшла на перший рівень, затінивши собою навіть війну. «Воно й не дивно – варто поглянути на величезний потік корупційних скандалів на різних щаблях та в різних структурах. Прикладів дуже багато – постійні інциденти з ТЦК, скандал з хмельницькими прокурорами та багато іншого. Це і є те, що турбує людей в першу чергу», – каже експерт.
Джерело: Новини