Site icon #Повернення

У Берліні частині українців з притулку для біженців покращать умови життя

Частина шукачів притулку з України, які місяцями змушені були мешкати в центрі прийняття «Тегель» (колишній аеропорт Берліна), нарешті має можливість дещо покращити свої побутові умови.

Про це повідомляє Укрінформ.

Колишній величезний готель, який складається з 3 багатоповерхівок, на Ландсбергер Алеє в столичному районі Ліхтенберг перетворюється на притулок. Заїжджають шукачі притулку невеликими групами щодня від початку тижня. Переважно це українці, хоча є також представники інших країн.

До початку грудня, як випливає з документа Сенату, який є у розпорядженні Укрінформу, планується розмістити в готельних номерах близько 780 біженців. Тим часом частина приміщень буде обладнуватися кухонними куточками, отже згодом це житло можна буде перевести в розряд «звичайного спільного проживання». Управління у справах біженців землі Берлін планує зробити це до липня 2025 року. Тоді в будинках зможуть бути розміщені 1200 осіб.

Дві третини майбутніх мешканців – родини. Норми проживання – 9 кв.м. на одну людину, на двох – 15 кв.м.

Також у приміщеннях готелю планується організувати «Вітальні класи» на 120-140 дітей, де діти зможуть вивчати мову. Для діток дошкільного віку будуть проводитися зайняття в рамках програми «Рання освіта на місці» для того, щоби вони змогли пізніше піти в нормальні німецькі школи. Також у планах відкрити кафе, надавати різноманітні послуги.

На території поруч з комплексом планується облаштувати місця дозвілля, як-от спортивні та ігрові майданчики, якими зможуть користуватися також місцеві жителі.

Держава орендує колишній готель на десять років.

Водночас жителі району стурбовані через нових сусідів та збиралися на кілька велелюдних акцій. Але, як розповіла агентству депутатка Палати депутатів Берліна від партії Християнсько-демократичний союз Лілія Усік, заходи (перший з яких організував її партійний колега і депутат у цьому районі Денніс Хаусштайн, другий – район спільно з Сенатом) проходили мирно. Люди мають свої занепокоєння, зокрема, через і без того брак місць у навчальних закладах району. Втім, той факт, що їх новими сусідами будуть українці, багатьох заспокоїло.

Влада сподівається, що шукачі притулку будуть не лише жити в більш гідних умовах, але й краще будуть інтегруватися та швидше виходити на роботу.

Станом на 5 листопада в центрі прийняття біженців «Тегель» було зареєстровано 8 961 українця (у цей день минулого року їх було 13 134). Проживають там досі 3 343 громадянина України.

Як повідомляв Укрінформ, міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер пропонує запровадити новий правовий статус для шукачів притулку з України, щоб зменшити витрати.

Exit mobile version