Site icon #Повернення

У Мінсоцполітики Естонії відзначають успіхи підтримки, яку українські біженці отримали за останні два роки

У другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мінсоцполітики зазначає, що хоча українські біженці, які отримали статус тимчасового захисту, мають таке ж право на допомогу, як і решта населення, такі одержувачі становлять дуже малу частку від загальної кількості. Про це повідомляє err.ee, посилаючись на дані Міністерства.

Тим часом більше половини тих, хто втік від війни в Україні і зараз живе в Естонії, вийшли на роботу, кажуть у міністерстві.

Загалом близько 51 000 людей, які втекли від вторгнення Росії в Україну, яке почалося два роки тому, подали заявки на тимчасовий захист в Естонії, і з них близько 35 000 українських воєнних біженців мають статус тимчасового захисту в Естонії станом на середину лютого 2024 року.

Сігне Ріісало, міністр соціального забезпечення – сказала, що повномасштабна війна Росії в Україні служить нагадуванням усім нам, що свобода та гармонія, разом із правами людини та нормальним ритмом життя, є крихкими і можуть бути відправлені в історію за одну ніч, щоб бути заміненими боротьбою за свободу в ім’я нації та її народу.

Особливо це знаходить відгук в Естонії.

«З цієї причини ми є одними з найбільших прихильників України, як з точки зору ВВП на душу населення, так і з точки зору військової та гуманітарної допомоги, відбудови України та прийому біженців від війни», – сказав міністр Ріісало.

«У допомозі біженцям від війни проявилася доброта, готовність допомогти та співчуття наших людей», – додала вона.

“Ми підтримуємо народ України та країну Україну, щоб показати Росії: Україна не самотня”, – продовжив міністр.

Біженці від війни, які прибули до Естонії, також змогли розраховувати на державну підтримку у вигляді різних соціальних виплат.

Водночас у період з березня по грудень 2022 року біженці від війни становили 62 відсотки всіх одержувачів допомоги в Естонії, до 2023 року ця цифра впала до 44 від загальної кількості.

Більше половини осіб працездатного віку, які отримали тимчасовий захист, вийшли на ринок праці, кажуть у міністерстві.

Українським біженцям від війни також допомогли з розміщенням.

Після прибуття до Естонії біженці від війни могли нетривалий час перебувати у тимчасовому житлі, наданому державою. Пізніше, при переїзді з тимчасового житла на постійне місце проживання, була передбачена одноразова компенсаційна виплата, що покриває витрати, пов’язані з укладенням договору оренди.

Рада соціального страхування (SKA) заявляє, що у 2023 році вона прийняла загалом 24 980 осіб на короткостроковій основі.

З цього приводу міністр Ріісало сказав: «Я дуже вдячний волонтерам за їхній неоціненний внесок і співробітникам SKA за їхні швидкі та рішучі дії, на додаток до всіх тих естонців, які різними способами допомагали українським біженцям від війни».

Тим часом заступник секретаря Генера Ганна Всевйова. Сказав: «Фоном для кожного заходу підтримки, який пропонується біженцям, є велика робота та зусилля кількох установ, і завдяки цьому багато біженців від війни змогли знайти роботу та незалежне житло в Естонії, а тепер, у свою чергу, можуть зробити свій внесок у розвиток естонського суспільства».

Що стосується тих, хто отримав тимчасовий захист, SKA виплачує сімейну допомогу сім’ям з дітьми, допомогу по інвалідності інвалідам, а також допомогу та пенсії людям похилого віку на тих самих засадах, що й звичайному населенню.

При цьому біженці від війни складають близько двох відсотків від загальної кількості отримувачів лише сімейних виплат.

У 2023 році виплачені сімейні допомоги склали 490 мільйонів євро.

У 2023 році допомога по догляду за дитиною була виплачена на суму 350 мільйонів євро, з яких українські біженці від війни становили 0,45 відсотка одержувачів.

Приблизно така ж картина і з виплатою допомоги по інвалідності в минулому році, коли лише 0,81 відсотка від загальної суми, сплаченої SKA, надійшло одержувачам тимчасового захисту.

SKA також компенсує пенсіонерам українських воєнних біженців, які прибули до Естонії, різницю між державною пенсією в Естонії та пенсією в Україні.

Ця сума склала 0,19 від суми, виділеної на державні пенсії за минулий рік.

Загалом 22 500 людей, які втекли від війни в Україні, протягом останніх двох років зверталися до SKA з різними питаннями, кажуть у міністерстві.

Ця цифра падає; У 2023 році кількість публічних запитів скоротилася більш ніж удвічі – з 15 500 у 2022 році до 7 000.

Exit mobile version