У Туреччині станом на початок 2025 року офіційно проживає 31 583 громадянина України. Здебільшого українці проживають у найбільших містах країни – Стамбулі, Анкарі, Ізмірі та Анталії. У країні діє сім почесних консулів та більше 20 офіційно зареєстрованих українських спілок.
Про це в коментарі Укрінформу розповів Тимчасовий повірений у справах України в Туреччині Олексій Чернишев.
“За даними Міграційної служби Туреччини, станом на 1 січня цього року, в країні перебуває 31 583 громадянина України, які мають посвідку на проживання. З них 20 543 особи мають короткострокову посвідку, 6 469 осіб зареєстровані через возз’єднання сім’ї, 4 571 – мають інші види посвідок (робочі, студентські та ін.). Місцями найбільш численного проживання наших громадян в Туреччині є Стамбул, Анталія, Мерсін, Елязиг, Ізмір, Анкара та Ескішехір”, – повідомив Олексій Чернишев.
На сьогодні в Туреччині діє сім почесних консулів України – в Аланії, Адані, Кутах’ї, Даламані, Бурсі, Чанаккале та Текірдагу. Координація їхньої роботи здійснюється посольством в Анкарі, генконсульством в Стамбулі та консульством в Анталії.
Нині у Туреччині діє більше 20 офіційно зареєстрованих українських діаспорних організацій.
“Активна діяльність в цьому напрямку дозволяє консолідувати українство за кордоном, дієво допомагати нашій державі протидіяти російській агресії. В грудні минулого року ми спільно з партнерами провели Конгрес осередків української громади в Туреччині, де обрали представників для представлення голосу українців в Туреччині на заходах всесвітнього українства. На сьогодні робота з діаспорою координується не лише МЗС України, але і новоствореним Міністерством національної єдності”, – наголосив Олексій Чернишев.
Як зазначив Тимчасовий повірений у справах України в Туреччині щодо спільної активності з громадами, то лише у співпраці посольства України та Української спілки в Анкарі було проведено минулого року 56 заходів. Це зокрема мітинги, виставки, кінофестивалі, презентації книг, ярмарки, зустрічі з відомими українцями, відзначення державних та релігійних свят, пам’ятних дат історії України. Активну співпрацю з громадами проводять й інші дипустанови.
Як повідомляв Укрінформ, у перший рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну приблизно 850 тисяч українців перетнули кордон Туреччини, але не всі з прибулих були біженцями та не всі мали намір залишатися в Туреччині.