У Варшаві представники української громади, учні українських шкіл та українські дипломати зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку, аби відзначити День Соборності України.
Сотні українців утворили символічний «Ланцюг єдності» навколо пам’ятника Кобзарю, розгорнули синьо-жовті стяги і заспівали «Червону калину» і гімн України, передає кореспондент Укрінформу.
Виступаючи перед присутніми посол України у Польщі Василь Боднар підкреслив, що сьогодні наше покоління змінює історію.
«Ми сьогодні не даємо ворогу піти далі в Європу. Оскільки понад 100 років тому польські війська разом з українськими союзниками стримали навалу більшовиків, які йшли в Європу, так і зараз українська армія стримує навалу ворогів, які хочуть захопити всю Європу», – наголосив український дипломат.
За його словами, єдність, про яку українці говорять в цей день в Україні і поза її межами, відіграє сьогодні ключову роль.
«Це єдність поколінь, єдність навколо наших символів… Нас єднає мова, традиції, Шевченко. У цей день треба розуміти, що нас об’єднує, наскільки нам треба плекати цю єдність, незважаючи на те, як ми дивимося на світ, як ми хочемо щоб розвивалася наша Україна», – підкреслив Боднар.
Своєю чергою вчитель української історії у Варшаві Олександр Пустовий у коментарі агентству нагадав, що в січні 1919 році УНР та ЗУНР урочисто проголосили Акт Злуки, про те, що тисячолітня воля українського народу до єдності нарешті здійснилася.
«Так само ми українці за кордоном показуємо свою єдність, свою злуку з Україною з українською культурою та єдність між собою. Тому ця акція надзвичайно важлива для підкреслення нашої Соборності і нашої єдності і в Україні і поза її межами», – наголосив Пустовий.
Українці 22 січня відзначають День Соборності. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної і соборної української держави.
Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час – автономній республіці Чехословаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.
Проявом єдності та волі українського народу до свободи став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки, коли мільйони українців від Києва до Львова узялися за руки, відзначаючи День Соборності.
Нагадаємо, у День Соборності України учні українських шкіл, українські дипломати та представники громади вшанували пам’ять борців за волю України на Вольському православному кладовищі Варшави.