Тимчасовий захист в Чехії дає українцям можливість легально перебувати в країні та отримувати гуманітарну допомогу, житло, медичне страхування, а також право працювати і навчатись.
New Voice розповідає, кого з українців позбавляють тимчасового захисту в Чехії та кому не дають навіть права на його отримання.
Тимчасовий захист в Чехії — у яких випадках українців його позбавляють
Біженці з України втрачають право на тимчасовий захист в Чехії за таких умов:
- Іноземці, які подали заяву про надання тимчасового захисту або міжнародного захисту в іншій країні ЄС.
- Іноземці, які мають дійсний дозвіл на перебування (довгострокова віза, дозвіл на довгострокове/постійне перебування), виданий в іншій країні.
- Іноземці, які станом на 24 лютого 2022 року мали дійсний дозвіл на перебування у Чеській Республіці або в іншій країні та не продовжили його після 24 лютого 2022 року або його було скасовано. Такі іноземці не вважаються особами, які проживали/перебували на території України до 24 лютого 2022 року.
Виняток може бути зроблено, наприклад, якщо тимчасовий захист надається з метою возз’єднання сім’ї.
Українці з канадськими візами W1, виданими після 10 лютого 2023, та британськими візами за програмою Ukraine Scheme, не зможуть подовжити тимчасовий захист у Чехії в 2025 році. А особи, які користувались цими візами для відвідування відповідних країн, взагалі втратять його. Зокрема довгострокові візи інших країн залишаються перешкодою для продовження тимчасового захисту в Чехії, якщо українці використовували візу для перебування в країні, що її видала.