Site icon #Повернення

Українцям у Німеччині платять від 500 євро: хто може отримати виплати

У Німеччині живе понад мільйон українських біженців / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Також важливо знати, за що можуть урізати виплати і на який термін.

Через повномасштабну війну багато українців були змушені покинути територію нашої держави в пошуках безпечного місця. Більшість із них осіли в країнах Європейського Союзу, зокрема, в Німеччині.

Як підрахували в ООН, станом на 19 лютого 2025 року в Європі налічується понад 6,3 млн біженців з України. При цьому понад 1,2 млн зареєстровано у ФРН, що значно перевищує показники по інших країнах.

УНІАН розібрався, скільки платять біженцям у Німеччині та на що можуть розраховувати наші співвітчизники в цій країні.

Які виплати для біженців з України в Німеччині

У ФРН існує дві програми соцпідтримки населення:

Допомога в Німеччині для біженців з України не така, як для переміщених осіб з інших країн, адже вони отримують виплати, які належать саме до першої категорії.

Розглянемо, який розмір соціальної допомоги в Німеччині для українців.

Так, дорослі, які приїжджають самі, а також батьки та матері-одиначки можуть розраховувати на 563 євро.

Подружжя-біженців отримує кожен по 506 євро. Якщо у них є діти, то їм теж належать гроші. Сума залежить від їхнього віку:

Таким чином сім’я з двох дорослих і двох дітей може розраховувати одразу на чотири виплати. Однак, є варіант, за якого допомога для біженців у Німеччині може бути урізана.

Так, Центр зайнятості може зменшити розмір допомоги, якщо людина не погоджується на прийнятну роботу або пропускає зустрічі. Які штрафи:

При цьому витрати на житло та опалення не зменшать навіть у цьому випадку.

Можна не переживати щодо того, скільки місяців платять допомогу біженцям у Німеччині, оскільки таку допомогу можуть надавати роками.

Варто зазначити, що біженці після приїзду можуть скористатися центрами первинного прийому. Завдяки цьому вони зможуть отримати їжу, житло для тимчасового проживання, медичну допомогу, консультацію юристів.

Зареєстровані біженці користуються тимчасовим захистом, який передбачений 24 параграфом Закону про перебування. Він дозволяє нашим співгромадянам законно перебувати у ФРН, працювати, користуватися соцпослугами, а для дітей – здобувати освіту.

Крім того, незабаром українські біженці в Німеччині зможуть скористатися послугами першого “Центру єднання” (Unity Hub), який відкриється в Берліні. Відповідну декларацію про наміри було підписано в лютому цього року. Незабаром очікується передача будівлі під хаб.

У цих центрах наші громадяни можуть пройти мовні курси, отримати консультаційну та інтеграційну підтримку, скористатися культурними програмами. Також там надаватимуть допомогу для повернення додому.

Раніше УНІАН розповідав, за що можуть депортувати з Німеччини в Україну.

Exit mobile version