Site icon #Повернення

Українські біженці мають до 1 травня подати декларації про доходи

Raised fists of men against the background of the flag of Ukraine painted on the wall, the concept of popular unity and the opinion of the majority.

Українці, які проживають за кордоном і мають статус біженця, мають зобов’язання подати до 1 травня цього року декларації про свої доходи до Державної податкової служби України. Цей обов’язок охоплює всі види доходів, включаючи ті, що зароблені поза межами України.

З липня 2023 року українські банки почали збирати дані про своїх клієнтів, що не є резидентами країни, у відповідності до міжнародного стандарту CRS, який передбачає автоматизований обмін цією інформацією з податковими службами інших країн.

Перший такий обмін відбудеться у вересні 2024 року і буде стосуватися інформації про фінансові рахунки за друге півріччя 2023 року. Вимоги до подання декларацій стосуються не тільки осіб, що зайняті у сфері праці, але й пенсіонерів.

Важливо, що соціальні виплати, отримані за кордоном, не підлягають оподаткуванню в Україні. Однак нехтування необхідністю подання декларації може спричинити за собою штраф у розмірі 340 гривень. Також наголошується на важливості моніторингу за фінансовими операціями українців за кордоном: кошти на рахунках у іноземних банках не будуть оподатковуватись до суми $250 тисяч, але вищі суми можуть викликати додатковий податковий контроль.

Exit mobile version