Якщо ви проживаєте у Німеччині, то без особистого банківського рахунку буде доволі важко. Адже саме через нього можна отримувати зарплату, платити за житло і комунальні послуги, оплачувати навчання та навіть отримувати соціальну допомогу.
Для того щоб відкрити рахунок у німецькому банку, спершу треба врахувати кілька ключових факторів. Про це розповідає Закордон 24 спільно з міжнародним сервісом із переказу коштів TransferGo.
Як відкрити рахунок у Німецькому банку?
Найкращим рішенням буде без зволікань піти до національного банку. Зазвичай такі установи розв’язують всі питання в офлайн-режимі. Найчастіше рахунок відкривають вже впродовж 7 днів після подання документів.
Також існують інтернет-банки, де заявку можна подати онлайн, надіславши необхідні дані. Це – швидший процес, і документів потрібно менше, але слід ретельно перевіряти репутацію таких установ, адже можна легко натрапити на шахраїв.
Які документи потрібні для відкриття рахунку у німецькому банку?
Перш ніж іти в установу, підготуйте необхідні документи:
- дійсний закордонний паспорт або ID-картку;
- довідку вашого виду дозволу на перебування у Німеччині;
- підтвердження адреси проживання (деякі інтернет-банки не вимагають цього, однак найчастіше – все-таки треба);
- довідку про доходи або місце роботи (також не завжди потрібно, але може знадобитися);
- індивідуальний податковий номер (Steuer-ID), якщо він є.
Також банк може вимагати дані кредитної історії в Німеччині – SCHUFA.
Зверніть увагу, деякі банки спростили процедуру для українських біженців, дозволивши відкривати рахунки лише з паспортом або ID-карткою. Конкретні умови та перелік необхідних документів потрібно дізнаватися безпосередньо в установі.
Які види рахунків існують у Німеччині?
Перед тим як піти у банк, слід визначити, який тип рахунку потрібен саме вам. У німецьких банках існують такі види рахунків:
- базовий (Basiskonto) – підходить для повсякденних потреб, як-от отримання зарплати чи оплати рахунків;
- поточний (Girokonto) – більше для регулярних транзакцій, оплат в магазинах, переказів тощо.
- блокований (Sperrkonto) – потрібен людям, які мають довести фінансову спроможність для візи. Наприклад, студентам або мігрантам.
Також можна зробити накопичувальний рахунок, щоб відкладати гроші із вищими відсотками, але у такому випадку є суттєві обмеження на зняття готівки.