19 жовтня 2023 року Рада Європи продовжила тимчасовий захист українських біженців до 4 березня 2025 року. Цей статус надає українцям можливість жити, працювати та користуватись медичними й соціальними послугами в країнах ЄС. Дозволи на проживання українців в Німеччині, дійсні на 1 лютого 2024 року, також автоматично продовжуються до 4 березня 2025 року, пише NV.ua.
За даними Євростату, станом на листопад 2023 в країнах Європейського Союзу проживали 4,2 млн українців. Згідно з даними Центрального реєстру іноземців ФРН (Ausländerzentralregister) у Німеччині станом на 3 лютого перебували 1 139.689 осіб, а 1 100 590 з них мають українське громадянство.
Умови для українських біженців у Німеччині
Німеччина приймає біженців з України по програмі тимчасового захисту («24 параграф»).
У Німеччині дуже складна ситуація с житлом. Якщо вам немає де жити, ви ніколи не залишитеся на вулиці, але маєте розраховувати на довгі місяці перебування у ангарах, гуртожитках, контейнерах або спортзалах, іноді вдалі від великих міст.
Більшість біженців прибувають до прийомних пунктів («таборів»). З первинних прийомних пунктів йде розподілення по території федеральної землі. Куди конкретно, неможливо дізнатися заздалегідь.
Не усі федеральні землі приймають біженців. Якщо ви прибуваєте до прийомного пункту у певної землі, ви залишитеся у цієї землі. Ви матиме жити в тої федеральної землі, де вперше зареєструєтесь. Для переїзду до іншої землі буде потрібен спеціальний дозвіл, який надається лише з поважної причини (робоче місце, чоловік або дружина, або неповнолітні діти).
Не має великого сенсу обирати між таборами. Умови приблизно однакові в усіх. Їдьте туди, куди вам зручніше дістатися.
Змінити прийомний пункт після реєстрації неможливо. Ви можете зареєструватися один та єдиний раз — після цього в іншого місці вас вже не прийматимуть.
Всі прийомні пункті на цієї сторінці працюють 24/7.
Куди звертатися українцям: список
Берлін:
• Tegel (колишній аеропорт): Найбільший пункт первинного прийому, звідки біженці розселяються по всій країні. Територія закрита, доступна лише спеціальним автобусом. Як що ви на власному авто, його слід залишити на зовнішній парковці. Усі необхідні дані, включаючи контактний номер центру, доступні за посиланням.
Баден-Вюртемберг:
- Карлсруе (Durlacher Allee 100, 76137 Karlsruhe): Приймають тільки пішоходів, не приймають автомобілі; заборонено свійських тварин розміром більше за кішку.
- Месштеттен (Geißbühlstraße 51, 72469 Meßstetten): Доступно для автомобілів; не приймають великих собак та собак бойових порід.
- Фрайбург (Basler Landstraße 16, 79111 Freiburg): Не приймають осіб, які потребують медичної допомоги; приймають тварин з обмеженнями.
Ульм:
- Ульм (Messe Ulm, Böfinger Straße 50, 89073 Ulm): Можуть відправити біженців далі за їхні власні кошти; не приймають із тваринами.
Баварія:
- Мюнхен (Dachauer Str. 122a, 80637 München): Людей розподіляють по Баварії; приймають з невеликими домашніми тваринами.
- Ankerzentrum: Перед виїздом слід перевірити наявність вільних місць.
Гессен:
- Гіссен (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen Ankunftshalle): Бажано приїжджати до 20:00 у робочі дні; приймають із затримкою.
Північний Рейн-Вестфалія:
- Бохум (Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung).
Саарланд:
- Лебах (Schlesierallee 17, 66822 Lebach).
Тюрінгія:
- Гермсдорф (Max-Hellermann-Straße 15).
Умови у всіх таборах приблизно однакові, і рекомендується обирати місце, до якого можна легко дістатися. Зазначається, що всі приймальні пункти працюють у режимі 24/7. Контактні дані слід перевіряти перед виїздом.
Пам’ятайте, що одна з обов’язкових умов для перебування закордоном – це наявність медичного страхування. Адже завдяки страхуванню ви зможете отримати якісну медичну допомогу, за яку не потрібно буде платити.
Список чатів та груп по містам і землям Німеччини
Попросіть ваших родичів дізнатися, куди вам звернутися, або запитайте у групі допомоги потрібного регіону.
Список чатів та груп по містам і землям Німеччини
Інші родичі (брати, сестри, батьки, дорослі діти, …) на надають права на прийом у конкретному місті чи регіоні.
Ви повинні жити в тій федеральній землі, де вперше зареєструвалися. Для переїзду до іншої землі буде потрібен спеціальний дозвіл, який надається лише з поважної причини (робоче місце, чоловік або дружина, або неповнолітні діти).
За матеріалами: uahelp.wiki та Visit Ukraine