ЗМІ з’ясували, що деяким українцям, які отримали тимчасовий захист в одній із країн ЄС, почали відмовляти у в’їзді до Німеччини. Про це повідомляє видання DW, передає NV.
Як пише DW, українці, які мають біометричні паспорти, можуть, як і раніше, в’їжджати в Німеччину або будь-яку іншу країну шенгенського простору і протягом 180 діб перебувати там 90 днів. Це офіційно підтвердило німецьке міністерство внутрішніх справ у відповідь на запит DW. Проте тепер там встановили деякі обмеження.
Журналісти зафіксували випадки, коли співробітники федеральної поліції, які виконують наразі функції прикордонників, стали відмовляти в перетині німецького кордону українцям, які хочуть в’їхати до Німеччини.
«Щоб оптимально використати наявні в Німеччині обмежені можливості прийому біженців і шукачів притулку, громадяни України, які вже отримали захист в інших державах-членах ЄС і мають намір переїхати жити до Німеччини, можуть бути не пропущені через німецький кордон», — заявили у МВС у відповіді на запит журналістів.
При цьому МВС Німеччини посилається на 26-ту статтю Директиви ЄС Про масовий приплив під номером 2001/55/EG. Згідно з цією статтею, переїзд людини, яка отримала статус біженця, на проживання з однієї країни в іншу має здійснюватися за погодженням між владою цих держав.
Короткострокові поїздки українських біженців з однієї країни ЄС в іншу, запевняє міністерство внутрішніх справ, як і раніше, можливі.
Як додали у німецькому відомстві, співробітник федеральної поліції з’ясовує, з якою метою та на який термін людина в’їжджає до ФРН.
«Той, хто в’їжджає в країну, зобов’язаний надати докази, що свідчать про мету та терміни передбачуваного перебування в Німеччині», — додав прессекретар німецького відомства.
8 лютого DW писало, що громадяни Сирії, України, Афганістану та Туреччини найчастіше намагалися в’їхати до Німеччини без необхідних документів у другому півріччі 2024 року.
Агентство зазначає, що не кожен українець має право безперешкодно в’їхати до Німеччини. Після початку російського вторгнення ЄС дозволив українцям отримувати захист без подання клопотання про притулок. Водночас це не гарантує автоматичного дозволу на в’їзд усім громадянам України.